Program kompleksowego wsparcia dla rodzin „ZA ŻYCIEM”

Informujemy, iż rusza kolejna tura wsparcia w ramach programu kompleksowego wsparcia dla rodzin Za Życiem.

Ośrodek realizuje Zadanie nr 2.4. Priorytet II rządowego programu „Za życiem” tj. „Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka i jego rodziny”.

Formy pomocy zależą od potrzeb rozwojowych dziecka i rodziny stwierdzonych w oparciu o przeprowadzoną wielospecjalistyczną diagnozę, zalecenia zawarte w opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, w zaświadczeniach lekarskich, bądź w orzeczeniu o potrzebie kształcenia specjalnego.

Celem działania jest: zapewnienie dziecku niepełnosprawnemu dostępu do aktywnej pomocy ze strony państwa, zapewnienie interdyscyplinarnego wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, umożliwiającego objęcie specjalistyczną opieką dziecka oraz jego rodziny. Osoby do których skierowano wsparcie: dzieci od 0 roku życia do czasu podjęcia nauki szkolnej, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci do 3 roku życia.

Liczba godzin wsparcia przyznanych dziecku zależy od indywidualnych potrzeb.

Proponujemy różne formy wsparcia m.in.

– zajęcia usprawniające mowę prowadzone przez logopedów i neurologopedę,

– zajęcia rozwijające sferę percepcyjno-motoryczną i funkcje poznawcze prowadzone przez pedagogów specjalnych,

– zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne, wzmacniające procesy pamięci i uwagi prowadzone przez psychologów,

– zajęcia ruchowe rozwijające sferę przedsionkową prowadzone przez terapeutów Integracji Sensorycznej (SI),

– zajęcia usprawniające narząd ruchu prowadzone przez fizjoterapeutę, rehabilitant

ZAJĘCIA SĄ BEZPŁATNE

Zachęcamy RODZICÓW do udziału w programie.

Niezbędne dokumenty:

– podanie o przystąpienie do programu, opinia o wczesnym wspomagania rozwoju małego dziecka wydana przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną lub zaświadczenie lekarskie wystawione przez lekarza posiadającego specjalizację II stopnia lub tytuł specjalisty w dziedzinie: położnictwa i ginekologii, perinatologii lub neonatologii.

(wzór podania można znaleźć na stronie internetowej SOSW w Sieradzu, w zakładce Projekty i Programy (link poniżej) są również dostępne w sekretariacie Ośrodka) oraz tutaj dołączone do posta.

Więcej informacji udzielamy pod nr tel. 507 045 197

Skip to content