Aktualności - rok szkolny 2022/2023

31 SŁODKI ZAWRÓT GŁOWY
W zespołach terapeutycznych uczniowie mieli możliwość spróbowania swoich sił w zakresie kulinarnym. Przygotowali wg przepisu słodkie, chrupiące gofry. Bezpiecznie posługiwali się sprzętem AGD. Samodzielnie dekorowali gofry a następnie wspólnie zasiedli do poczęstunku.
Zajęcia przeprowadzono pod opieką: S. Ślipek, J. Bronka, I. Maćczak, M. Mazurkiewicz, A. Wencwel.
30 I POWIATOWY PRZEGLĄD MŁODZIEŻOWEJ TWÓRCZOŚCI PATRIOTYCZNEJ
15 listopada 2022 w Sieradzkim Centrum Kultury odbył się I POWIATOWY PRZEGLĄD MŁODZIEŻOWEJ TWÓRCZOŚCI PATRIOTYCZNEJ pod patronatem Łódzkiego Kuratora Oświaty i Starosty Sieradzkiego, którego głównym pomysłodawcą i organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy.
W przesłuchaniach, pod okiem jury, udział wzięło 12 szkół, placówek, instytucji z terenu powiatu sieradzkiego (około 90 uczestników). Soliści i zespoły zaprezentowali się w piosenkach, układach tanecznych, montażach słowno-muzycznych, etiudach teatralnych.
Celem przeglądu było kształtowanie postaw patriotycznych, pogłębianie wiedzy historycznej, promowanie polskiej kultury ze szczególnym uwzględnieniem ojczystego języka i literatury, zapoznanie z polskim dziedzictwem narodowym, propagowanie twórczej, oryginalnej interpretacji wytworów polskiej kultury.
Przedstawiciele wszystkich zgłoszonych instytucji otrzymali symboliczne nagrody, ufundowane przez Starostę Sieradzkiego oraz wykonane w ekologiczny sposób dzięki funduszom Unii Europejskiej w ramach realizacji projektu „Erasmus+” „Nasza przyszłość w naszych rękach”.
Organizację przeglądu wsparło również stowarzyszenie „AB OVO”.
29 W KRĘGU WARTOŚCI - PIĘKNO, DOBRO, PRAWDA
W bieżącym roku szkolnym realizujemy Program Edukacyjno – Wychowawczy „W kręgu wartości – piękno, dobro, prawda”
W projekcie uczestniczą:
Zespół terapeutyczny „J” (kl. VI – VII)
Zespół terapeutyczny „Ł” (kl. VI, VII, VIII)
Koordynatorzy:
Zakres plastyczno – techniczny: Anna Gaj, Izabela Pietruszewska
Zakres muzyczny: Agnieszka Król
W ramach realizacji programu odbyły się zajęcia integracyjne „O zachowaniu się przy stole”. Celem spotkania było rozwijanie kultury osobistej, poznawanie zasad savoir vivre. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny, wykonali rekwizyty do inscenizacji wiersza „Łyżka i widelec” oraz praktykowali nakrywanie do stołu.
28 SMYKI W KRAINIE KLASYKI
W bieżącym roku szkolnym uczestniczymy w Ogólnopolskim Programie Edukacyjno – Wychowawczym
Krainy Muzyki „Smyki w krainie klasyki”.
W projekcie biorą udział uczniowie Zespołu Terapeutycznego1
Koordynatorzy:
Zakres muzyczny: Agnieszka Król
Zakres literacko – plastyczny: Marzena Szczuko
27 MUZYKA TO MATEMATYKA
W bieżącym roku szkolnym uczestniczymy w Ogólnopolskim Programie Krainy Muzyki „Muzyka to matematyka”.
W projekcie biorą udział uczniowie kl. IV SP
Koordynatorzy:
Zakres matematyczny – Aneta Bąk - Pierzakowska
Zakres muzyczny: Agnieszka Król
26 KONKURS PLASTYCZNY "CUDAKI, POTWORKI I INNE STWORKI"
Jesień to czas, kiedy w przyrodzie zachodzi wiele ciekawych i fascynujących zjawisk. To pora roku, która dostarcza nam wiele pomysłów i stanowi źródło inspiracji. Mając na uwadze potencjał możliwości tkwiący w naszych uczniach, zorganizowałyśmy w naszej szkole konkurs pt.„Cudaki, potworki i inne jesienne stworki".
Otrzymałyśmy dużą ilość pięknych prac. Z przyjemnością społeczność szkolna oglądała kreatywne pomysły swoich koleżanek i kolegów.
Dziś nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Wybór nagrodzonych był niezwykle trudny. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!!
Mamy nadzieję, że dzieci dalej będą rozwijać plastyczną twórczość. Takiej kreatywności możemy im tylko pozazdrościć!!!
Organizatorzy: I. Pietruszewska, A. Maślak
25 DOFINANSOWANIE Z PAŃSTWOWEGO FUNDUSZU OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sieradzu
Informuje, że w ramach:
Projektu w obszarze D programu-Wyrównywanie różnic miedzy regionami III:
Otrzymał dofinansowanie z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych
Na realizację zadania pn.: „Zakup 9-cio osobowego samochodu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych w tym 1 na wózku inwalidzkim”.
Łączny koszt realizacji projektu- 154.448,00 zł
Kwota przyznana przez PFRON- 72.000,00 zł
24 UROCZYSTY APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
W podniosłej i uroczystej atmosferze społeczność naszej szkoły świętowała rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Recytując wiersze patriotyczne, przypominając najważniejsze wydarzenia z kart historii, przywołaliśmy pamięć o naszych bohaterach. Z dumą i radością, wdzięczni naszym przodkom, o godzinie 11.11 zaśpiewaliśmy hymn państwowy. Uroczystość stała się dla wszystkich manifestacją naszej wspólnoty i tożsamości narodowej.
23 ERASMUS + EDUKACJA SZKOLNA
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sieradzu realizuje projekt nr 2022-1-PL01-KA121-SCH-000066247 współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus + Edukacja szkolna. W projekcie przewidziane są mobilności dla 5 uczniów, 5 opiekunów uczniów oraz 15 nauczycieli, chcących podnieść swoją wiedzę i umiejętności podczas szkoleń i kursów zagranicznych.Projekt trwa od 1 czerwca 2022r. do 31 sierpnia 2023r. Na jego realizację otrzymano 37 075,00 euro. Celem projektu jest nabycie kompetencji cyfrowych, kluczowych i przekrojowych, osobistych, międzykulturowych, zapoznan z edukacją włączającą, utworzenie sieci współpracy uczestników projektu. Założeniem jest polepszenie jakości pracy ośrodka w wymiarze europejskim, poprzez zdobycie nowych kwalifikacji przez reprezentantów grona pedagogicznego, dzięki udziałowi w mobilnościach zagranicznych.
22 PODZIEL SIĘ SWOIM SUKCESEM
W dniach 17.10.2022 – 18.10.2022 koordynatorka projektów Erasmus+ z akcji KA 229 – współpraca szkół - realizowanych we współpracy międzynarodowej , wzięła udział w szkoleniu „Podziel się swoim sukcesem”, w czasie którego prezentowała rezultaty projektu „Przyszłość zaczyna się dziś”.
Nasza placówka została zaproszona do przedstawienia swoich osiągnięć, które stanowią przykład dla innych uczestników szkolenia, realizujących własne projekty.
21 WIZYTA UCZESTNIKÓW Z SOSW W GRECKIEJ SZKOLE
Od 24.10.2022 do 28.10.2022 szkoła grecka - GENIKO LYKEIO GAZIOY - gościła 4 nauczycieli i 6 uczniów SOSW w Sieradzu w ramach projektu Erasmus+ „Our life in our hands”.
W mobilności na Krecie, oprócz przedstawicieli Polski, która pełni funkcję koordynatora, udział wzięli uczniowie pod opieką nauczycieli z Rumunii, Włoch, Północnej Macedonii.
Realizowano zadania projektowe o tematyce ekologicznej, takie jak: warsztaty teatralne, kulinarne, quizy wiedzy z zakresu fauny morskiej, dziedzictwa kulturowego Krety i kwestii ochrony zabytków kultury, poznawanie tradycyjnej kuchni kreteńskiej, ziół i produktów lokalnych, land art, warsztaty dotyczące kwestii równości, walki z dyskryminacją, prezentowano instrukcje, jak wykonać „coś z niczego”, przeprowadzono Festiwal Kultur oraz ewaluację działań.
Uczestnicy doświadczyli wyjątkowej gościnności gospodarzy. Na zawsze pozostaną w ich pamięci pełne emocji, zrealizowane z profesjonalizmem zajęcia, odzwierciedlające temat spotkania: „W teatrze życia”.
20 DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek uczniowie zespołów SPE, SPB i SPA
uczestniczyli w spotkaniach bibliotecznych, w trakcie których poznali ciekawostki z życia Walta Disneya, jednego z najpopularniejszych producentów filmów animowanych dla dzieci, twórcy takich postaci jak Myszka Miki, Pies Pluto czy Kaczor Donald. Tym
wydarzeniem wspominaliśmy rocznicę urodzin Disneya, przeglądaliśmy też kolekcję biblioteczną jego bajek. Ponadto wyeksponowane plansze z ilustracjami pozwoliły
przypomnieć bohaterów z książek dzieciństwa takich jak: „Wróżki”, „O dobrym synku”, „Jaś i
Małgosia”, „Kot w butach”, „Brzydkie Kaczątko”. Dodatkowo uczestnicy spotkania kolorowali portret Myszki Miki wg. instrukcji oraz łączyli elementy Kaczątka wykonane z kolorowych,
papierowych kółek. Dzień Postaci z Bajek to doskonała okazja do zabawy, przypomnienia sobie zaczarowanego świata oraz promowania czytelnictwa i rozwijania zainteresowań czytelniczych. Bohaterowie bajek, dają kolejnym pokoleniom młodych czytelników, przykłady zachowań godnych do naśladowania a bajkowa atmosfera inspiruje do rozmów o wartościach takich jak : miłość i dobro.
19 KONKURS PLASTYCZNY OJCIEC, PASTERZ, NIEZWYKŁY POLAK - KARDYNAŁ STEFAN WYSZYŃSKI
Nasi uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody za udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "OJCIEC, PASTERZ, NIEZWYKŁY POLAK - KARDYNAŁ STEFAN WYSZYŃSKI" organizowanym pod honorowym patronatem Łódzkiego Kuratora Oświaty przez Szkołę Podstawową w Chlewie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów plastycznych.
18 SZKOŁA PAMIĘTA
Uczniowie SOSW wzięli udział w akcji organizowanej przez MEiN pod hasłem ,, Szkoła pamięta."
17 ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA
Już po raz kolejny uczniowie zespołów terapeutycznych świętowali 20 października Dzień Pieczonego Ziemniaka. Piękna, polska, złota jesień zainspirowała nas do wspólnej zabawy
z wykorzystaniem ziemniaków. Były wyścigi z ziemniakiem i rzut ziemniakiem do celu, konkurs na najdłuższą obierkę zagadki i ziemniaczany quiz. Obowiązkowo na podwieczorek przygotowaliśmy wspólnie smaczne i chrupiące frytki.
16 ŁÓDZKI REGIONALNY TURNIEJ BOCCE OLIMPIAD SPECJALNYCH - GROMADZICE 2022

W dn.27.10.2022 r odbył się VI Łódzki Regionalny Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych - Gromadzice 2022 . Nasz ośrodek reprezentowała 4 - osobowa drużyna zawodników. Miejscem zmagań sportowych była hala sportowa SOSW w Gromadzicach. W zawodach wzięły udział ekipy z: Łasku,Wielunia, Zduńskiej Woli, Rawy Mazowieckiej , Aleksandrowa Łódzkiego, Łodzi, Sieradza, Gromadzic, Stowarzyszenie JIM z Łodzi, DPS św. Brata Alberta z Łodzi. Organizatorzy zawodów zapewnili poczęstunek i napoje dla zawodników oraz obiad. Rozgrywki odbywały się z podziałem na kategorie wiekowe i grupy sprawnościowe w kategoriach: singlowej, deblowej i drużynowej. Nasz ekipa po bardzo zaciętych pojedynkach zdobyła łącznie 11 medali z czego 5 złotych i 6 brązowych medali ( 3 złote medale w grze singlowej, 2 złote medale w grze deblowej, 4 brązowe medale w grze drużynowej, 2 brązowe medale w grze deblowej). Tak wielki sukces był możliwy dzięki przygotowaniu treningowemu naszych sportowców i dużemu zaangażowaniu. Trenerem drużyny był: Piotr Kaleciński .
15 „MALI GIGANCI” I „GIGANTY MOCY” W BEŁCHATOWIE
Bełchatów – kopalnia możliwości turystycznych - to kolejne miejsce na mapie Polski, do którego udaliśmy się na wycieczkę szkolno- harcerską zorganizowaną przez druhnę Marzenę Szczuko. Uczniowie szkoły podstawowej i przysposabiającej do pracy na wycieczkę do Bełchatowa wyruszyli 12 października 2022 roku razem z opiekunami.
„Giganty Mocy” – to multimedialna wystawa o węglu i energii słonecznej.
Zwiedzanie wystawy rozpoczęło się projekcją filmu o kopalni w Bełchatowie oraz krótką animacją pt. „Historia kropli wody”. Sama ekspozycja poświęcona jest procesowi powstawania węgla brunatnego i przybliża czasy sprzed milionów lat. Tutaj uczniowie mogli poznać prehistoryczne zwierzęta z bełchatowskim mamutem włochatym na czele, odwiedzić las tropikalny i morze jurajskie, zrozumieć, na czym polega proces formowania się węgla brunatnego, jego wydobycia oraz produkcji energii elektrycznej.
Uczestnicy wycieczki mogli zobaczyć jak pracują gigantyczne koparki w bełchatowskiej odkrywce oraz poznać zasady działania bełchatowskiej elektrowni. Największą atrakcją dla dzieci była możliwość samodzielnego sterowania poszczególnymi elementami elektrowni, sprawdzenia swoich sił w grze „Elektryczne regaty”, „Podróż przez złoże”, a także zmagania się w grach i łamigłówkach konstrukcyjnych i logicznego myślenia. Wystawę kończyła interaktywna makieta Bełchatowa przedstawiająca wygląd miasta w przyszłości.
Warto również dodać, że region Bełchatowa jest bardzo ciekawy pod względem turystycznym.
Wrażenia z wycieczki zachowamy w pamięci, a nasze zabawy i roześmiane twarze utrwaliliśmy na zdjęciach.
14 WYCIECZKA DO BEŁCHATOWA
12 października 2022 odbyła się coroczna harcersko-szkolna wycieczka o charakterze edukacyjno-integracyjnym z okazji urodzin 6 DH NS ŻYWIOŁY.
W tym roku zawędrowaliśmy do interaktywnego muzeum GIGANTY MOCY w Bełchatowie
13 DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
Dnia 13.10.2022 r. w naszym Ośrodku odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W pięknie udekorowanej sali zebrała się Dyrekcja Szkoły, nauczyciele, uczniowie, rodzice oraz cała społeczność Ośrodka. Były wiersze,tańce oraz piosenki podkreślające znaczenie Dnia Edukacji Narodowej. Atmosfera była bardzo uroczysta.
Życzymy dużo inspiracji, motywacji, optymizmu a przede wszystkim siły do podejmowania kolejnych wyzwań, zdrowia i uśmiechu .
12 SESJA FOTOGRAFICZNA W SIERADZKIM SKANSENIE
W dniu 11 października 2022 roku odbyła się sesja do kalendarza SOSW w Sieradzu pod hasłem "Na ludowo-po sieradzku" Parku Etnograficznym w Sieradzu. Premiera kalendarza planowana jest na 6 grudnia 2022 roku w Teatrze i wszystko będzie o naszym regionie sieradzkim ale największą niespodzianką będą nasi wychowankowie występujący na kalendarzu i nie tylko. Do zobaczenia wkrótce ...
11 ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO, ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA
Dnia 10 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego oraz
Światowy Dzień Drzewa .Tego dnia w klasie ZTK rozmawialiśmy, że nie tylko prawidłowe odżywianie, ruch i odpoczynek są ważne. Ważne są relacje społeczne czy poczucie komfortu psychicznego. Żadna dieta nie zmniejszy nam stresu, a żaden trening nie zastąpi przyjaciół. Świętowaliśmy również Światowy Dzień Drzewa .Poruszyliśmy tematykę drzewa, poznaliśmy ich rodzaje budowę oraz jego znaczenie dla człowieka i przyrody. Na koniec zajęć z kreatywności uczeń Dominik zrobił "małego strażnika"a cała klasa złożyła przysięgę dotycząca dbania o drzewa
10 CZYTANIE DLA POKOJU- AKCJA BIBLIOTECZNA
Uczniowie ZTK wzięli udział w akcji biblioteki szkolnej "Czytanie dla pokoju"
Zapoznali się z treścią wiersza pt." Drzewo pokoju" E. SkarŻynskiej oraz wykonali pracę plastyczną. Uczniowie wysłuchali również fragmentów książki
pt. "Asiunia" J.Papuzińskiej, na podstawie której wyrazili swoje opinie o okrucieństwie wojny.
Serdecznie dziękujemy Pani Danucie Piekarczyk - Cola za przeprowadzenie tak wartościowej na ten czas lekcji
9 11 EDYCJA NARODOWEGO CZYTANIA 2022
Na początku roku szkolnego uczniowie Szkoły Branżowej, zespołów Szkoły Przysposabiającej do Pracy oraz uczniowie Szkoły Podstawowej klas 6-8, uczestniczyli w spotkaniach propagujących kolejną 11 edycję Narodowego Czytania 2022. Tym razem poznawali balladę "Romantyczność", która stanowi część zbioru "Ballady i Romanse" - A. Mickiewicza. Po obejrzeniu przemówień Pary Prezydenckiej i fragmentów wydarzenia w Ogrodzie Saskim w Warszawie, uczniowie narysowali postacie występujące w balladzie oraz realizowali quizy związane z treścią.
Zajęcia przeprowadziła Pani M.Szczuko i D.Piekarczyk - Cola.
8 BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY
W ostatnim tygodniu września uczniowie szkoły podczas spotkania w ramach programu „Bądź bezpieczny” rozmawiali na temat bezpieczeństwa na drodze.
Uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpiecznego poruszania się jako piesi po drogach, obejrzeli prezentację z zakresu bezpieczeństwa oraz film edukacyjny utrwalający zasady ruchu drogowego. Na koniec spotkania prawidłowo rozwiązali quiz związany c z ruchem drogowym.
7 KTO SOKI PIJE TEN DŁUGO ŻYJE -ZAJĘCIA INTEGRACYJNE
Aby być zdrowym trzeba się dobrze odżywiać, a najwięcej witamin mają owoce i warzywa. Z myślą o pysznych witaminach, dnia 28.09.2022 uczniowie zespołów terapeutycznych ZTL, ZTE, ZTH, ZTD postanowili sprawdzić jak wyczarować pyszny sok z marchewki i jabłka bez dodatku cukru i konserwantów.
Zanim przystąpiliśmy do pracy, uczniowie zapoznali się z urządzeniami do robienia soku – sokowirówką, blenderem, ich działaniem. Utrwaliliśmy podstawowe zasady higieny i bezpieczeństwa korzystania z urządzeń. Następnie uczniowie samodzielnie wyciskali sok. Po skończonej pracy delektowałliśmy się jego smakiem.

6 I POWIATOWY PRZEGLĄD MŁODZIEŻOWY TWÓRCZOŚCI PATRIOTYCZNEJ
Zachęcamy do wykorzystania słów Jana Pawła II „Ojczyzna to nasze dziedzictwo”, do refleksji i twórczych poszukiwań artystycznych w związku z organizacją I Powiatowego Przeglądu Młodzieżowej Twórczości Patriotycznej, który odbędzie się 15 listopada w Sieradzkim Centrum Kultury.

Przegląd pod patronatem Łódzkiego Kuratora Oświaty i Starosty Sieradzkiego skierowany jest do szkół i placówek powiatu sieradzkiego.

Zgodnie z treścią regulaminu, wypełnione karty zgłoszeń należy przekazać koordynatorowi -do 30 września 2022 na adres mailowy:
aklaniecka@sosw-sieradz.pl lub złożyć w wersji papierowej w sekretariacie SOSW w Sieradzu w ww. terminie.
5 WYCIECZKA DO ŁÓDZKIEGO ORIENTARIUM
Uczniowie SOSW szkoły podstawowej i zepołów terapeutycznych pod opieką nauczycieli, w dniu 20 września 2022 r. zwiedzili najnowocześniejszy w Europie potężny kompleks prezentujący faunę i florę Azji Południowo-wschodniej oraz różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym. Mieszkańców Orientarium mogliśmy podczas wycieczki obserwować z trzech perspektyw: podwodnej, lądowej oraz z góry. Aż 7 zbiorników oceanicznych i 3 słodkowodne, 35 gatunków zwierząt lądowych oraz 180 gatunków ryb to zrobiło na wszystkich uczestnikach wrażenie. Ogólnie wszyscy byliśmy zachwyceni. Strudzeni niemiłosiernie, uzupełniliśmy braki energetyczne l obiadem, na który udaliśmy się do „Pory karmienia”. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym przy organizacji tej wyprawy.
4 REALIZACJA ZADANIA PN.: REMONT ŁAZIENEK W BUDYNKU SZKOŁY I INTERNATU
Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Sieradzu
otrzymał dofinansowanie robót budowlanych dotyczących obiektu służącego rehabilitacji
w związku z potrzebami osób niepełnosprawnych z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych na realizację zadania pn.: Remont łazienek w budynku szkoły i internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sieradzu
Dofinansowanie: 328680,67 zł.
Całkowita wartość: 747 000,00 zł.
3 PROGRAM DLA SZKÓŁ
Szkoła Podstawowa nr 5 w Sieradzu po raz kolejny bierze udział w "Programie dla szkół". Celem programu jest promowanie wśród dzieci zdrowej diety. W ramach projektu, uczniowie z klas I-V, których rodzice zadeklarowali udział w programie, będą bezpłatnie otrzymywać mleko i produkty mleczne oraz warzywa i owoce. Dostarczane produkty będą spożywane w trakcie zajęć szkolnych, wyłącznie przez uprawnionych beneficjentów. Nie zabraknie również działań o charakterze edukacyjnym, dzięki którym uczniowie zdobędą wiedzę na temat rolnictwa, pochodzenia żywności oraz zdrowych nawyków żywieniowych.

Koordynatorzy: Izabela Pietruszewska, Elżbieta Bartodziej
2 SPRZĄTANIE ŚWIATA
29 edycja akcji Sprzatania świata w tym roku odbywa się pod hasłem: "Wszystkie śmieci są nasze". W akcji tej wzieli udział uczniowie i nauczyciele placówki.
1 WITAJ SZKOŁO
1 września 2022 r. uroczyście rozpoczęliśmy ROK SZKOLNY 2022/2023. Spotkaliśmy się w sali gimnastycznej – były chwile powitań i wzruszeń: uroczyste wprowadzenie sztandaru, odśpiewanie hymnu, upamiętnienie wybuchu II wojny światowej I poległych bohaterów. Chwilą ciszy pożegnaliśmy naszego kolegę, ucznia – Cypriana Grabińskiego. W zespołach klasowych wspominaliśmy wakacje, porozmawialiśmy o bezpieczeństwie na drodze i sprawach organizacyjnych.
Archiwum aktualności:
rok szkolny 2022/2023
rok szkolny 2021/2022
rok szkolny 2020/2021
rok szkolny 2019/2020
rok szkolny 2018/2019
rok szkolny 2017/2018
rok szkolny 2016/2017
rok szkolny 2015/2016
rok szkolny 2014/2015
rok szkolny 2013/2014
rok szkolny 2012/2013
rok szkolny 2011/2012
rok szkolny 2010/2011
rok szkolny 2009/2010
rok szkolny 2008/2009
rok szkolny 2007/2008
rok szkolny 2006/2007"Mów dziecku, że jest dobre, że może, że potrafi"

Janusz Korczak