Aktualności - rok szkolny 2010/2011

78 XIII ŚWIATOWE LETNIE IGRZYSKA OLIMPIAD SPECJALNYCH
Zakończyły się zmagania sportowe podczas XIII Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych, które odbywały się w dniach 25 czerwiec - 4 lipiec 2011 w stolicy Grecji, Atenach. Były one bardzo szczęśliwe dla wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego z Sieradza.Reprezentacja Olimpiad Specjalnych Polska zdobyła łącznie 86 medali. Wśród medalistów znaleźli się również wychowankowie SOSW w Sieradzu. Paweł Ubych w kajakarstwie zdobył złoty medal na dystansie 500m K-2 wraz z Marcinem Wardinem oddział pomorski oraz drugi złoty medal indywidualnie na dystansie 200m. Jego siostra Sylwia Ubych wywalczyła złoty medal w tenisie w grze pojedynczej oraz brązowy medal w grze mieszanej wraz z Adamem Skórą z oddziału warmińsko - mazurskiego. W igrzyskach wystartowało 185 reprezentacji, w 22 dyscyplinach, łącznie 7500 sportowców, 2500 trenerów, 25 000 wolontariuszy, 40 000 członków rodzin oraz 3000 sędziów. Zawody odbywały się na pięknych obiektach olimpijskich które gościły sportowców
w 2004 roku.
Trenerzy Zbigniew Flanek - kajakarstwo, Piotr Iszczek - tenis.
77 ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2010/2011
22 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2010/2011. Uczniowie kończący szkołę złożyli uroczyste ślubowanie następnie p. dyr. I. Górka wręczyła nagrody oraz dyplomy uczniom za szczególne osiągnięcia. W trakcie uroczystości obejrzeliśmy inscenizacje przygotowaną przez uczniów naszej szkoły. Następnie wszyscy udali się na plac szkolny, by utrwalić te chwile na pamiątkowym zdjęciu.
76 POWITANIE LATA
21 czerwca społeczność SOSW w Sieradzu przywitała lato. Impreza odbywała się na terenie zielonym przy siedzibie Stowarzyszenia "Dary Losu". Wspólne zabawy w krainach, tańcach oraz grillowaniu dostarczyły uczniom wielu wrażeń, przyjemności i zadowolenia przed rozpoczynającymi się wakacjami.
75 KIM JEST NASZ GOŚĆ ?
15 czerwca odbyło się czwarte i ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu "Kim jest nasz gość?", w ramach realizacji programu "Lubisz wiersze i bajeczki, to zaglądaj do książeczki". Tym razem odwiedził nas wyjątkowy gość - ksiądz kapelan. Na początek przeczytał uczniom książkę Barbary Cain pt: " Chyba jestem nieśmiały". Uczniowie chętnie zadawali pytania i z zaciekawieniem słuchali księdza Zenona, który opowiadał o swojej pracy łączącej dwa zawody: księdza i żołnierza zawodowego. Uczniowie mogli obejrzeć elementy stroju i rekwizyty związane z pracą naszego gościa. Na koniec ksiądz kapelan podarował nam szczególny prezent - krzyż, wykonany przez żołnierzy w Iraku z odłamków amunicjii. To było bardzo miłe i interesujące spotkanie.
74 WYCIECZKA DO ŁÓDZKIEGO ZOO
Dla uczestników zajęć rewalidacyjno – wychowawczych, zajęć przedszkolnych oraz beneficjentów Projektu „Do samodzielności” realizowanego przez Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych Dary Losu w dniu 14 czerwca 2011 roku zorganizowano wycieczkę do ZOO w Łodzi.Wszystkich oczarowało bogactwo i różnorodność prezentowanych okazów. Najmłodsi uczestnicy wycieczki bardzo żywo reagowali na widok słonia, żyrafy czy zabawny świergot papug. W specjalnym minimiasteczku zabaw dzieci mogły skakać, zjeżdżać i huśtać się do woli a po dniu pełnym wrażeń posilić w pobliski barze zupą.
73 REGIONALNY TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO
w dniu 14 czerwca 2011 r. odbył się Regionalny Turniej Tenisa Ziemnego Olimpiad Specjalnych na kortach tenisowych MOSiR w Sieradzu. W turnieju wystartowało 18 zawodników z Sieradza, Rąbienia, Bełchatowa i Kutna. Rywalizowano w 6 grupach sprawnościowych. Nasi zawodnicy wywalczyli jeden złoty, dwa srebrne i cztery brązowe medale. Gratulujemy!
72 WAKACYJNE RADY I PRZESTROGI
13 czerwca odbyło się spotkanie na temat bezpiecznego spedzania wolnego czasu podczas zbliżających sie wakcji. Zespół nauczycieli do spraw bezpieczenstwa przekazał tę ważną wiedzę w formie gier i zabaw aktywizujących uczniów, natomiast przedstawiciel Policji w sposób fachowy opowiedział o zagrożeniach podczas wakacyjnego wypoczynku. Na koniec obejrzeliśmy prezentacje multimedialną pt.:"Bezpieczne wakacje".
71 PIKNIK INTEGRACYJNY W STRUMIANACH
8 czerwca 2011 r. kolejny raz na sali GOSiR w Strumianach odbył się piknik integracyjny z okazji Dnia Dziecka zorganizowany przez nauczycieli zajęć rewalidacyjno- wychowawczych . Dzięki wsparciu finansowemu władz gminy Burzenin wspólnie bawiły się dzieci i młodzież niepełnosprawna z terenu gminy, ich rodzice, opiekunowie, wychowankowie SOS-W w Sieradzu oraz dzieci z Przedszkola Publicznego i grupy „0” Szkoły Podstawowej w Burzeninie.Wszyscy wspaniale bawili się przy muzyce i kiełbasce z grilla.
70 WYCIECZKA DO KINA W ŁODZI
W dniu 7.06.2011 odbyła się wycieczka do Łodzi do kina Silver Screen na film "Kungfu Panda". Wzięło w nim udział 14 wychowanków Internatu i 2 opiekunów. Film bardzo goršco polecamy wszystkim miłoœnikom kina, zarówno tym małym jak i tym całkiem dorosłym.
69 III INTEGRACYJNY TURNIEJ GIER I ZABAW
W dn. 7.06.2011 r. odbył się w Łasku III Integracyjny Turniej Gier i Zabaw pod patronatem Łódzkiego Szkolnego Związku Sportowego.
> W zawodach wzięły udział ekipy z Łodzi ,Warty, Tomisławic , Rawy Mazowieckiej , Sieradza , Wielunia , Pabianic , Zduńskiej Woli , Łasku , Rąbienia , DPS św . Alberta Wodzierady. Naszą placówkę reprezentowało 4 zawodników, startujących w 2 kat. wiekowych w dyscyplinach : bieg 400 m , skok w dal , bieg 100 m , tor przeszkód i sztafeta. Organizatorzy zapewnili ciepły posiłek , napoje ,słodki poczęstunek a także pamiątkowe atrakcyjne nagrody i dyplomy. W wyniku sportowej rywalizacji zdobyliśmy 2 srebrne medale i jedno 4 miejsce.
68 BEZPIECZNY W DOMU, SZKOLE I NA ULICY
3 czerwca odbyło sie kolejne spotkanie w ramach realizacji programu Bezpieczny w domu, szkole i na ulicy. W zajęciach uczestniczyli uczniowie zespołów terapeutycznych gimnazjum oraz uczniowie spp. Tematem ostatniego w tym roku szkolnym, przedwakacyjnego spotkania było Zachowanie się w obliczu niebezpieczeństw zwiazanych z żywiołami i anomaliami pogodowymi. Chodzi tu o zbyt silne nasłonecznienie, burze, wichury, nawałnice, gradobicie, powodzie. Prowadzące oraz zaproszony na to spotkanie strażak ze Straży Pożarnej w Sieradzu, uświadamiali uczniów o różnych zagrożeniach pogodowych, jak ich unikać i co zrobić jeśli taka sytuacja się wydarzy.
67 DZIEŃ DZIECKA
1 czerwca 2011r. obchody święta naszych milusińskich odbyły się pod hasłem: DZIEŃ DZIECKA PO HARCERSKU. Głównymi organizatorami byli: SOSW w Sieradzu, Stowarzyszenie AB OVO, 6 DH N.Sz. ŻYWIOŁY. Przedsięwzięcie finansowo wspierali: Urząd Miasta Sieradz, Powiat Sieradz - PFRON. Partnerami organizacyjnymi byli: Urząd Miasta Sieradz, Biblioteka Powiatowa w Sieradzu, Nasze Radio, Muzeum Okręgowe w Sieradzu.Uczestnicy wyruszyli na mini-rajd po Sieradzu. W trakcie wędrówki uczestniczyli w wizytach studyjnych /: Urząd Miasta Sieradz, Biblioteka Powiatowa w Sieradzu, Nasze Radio, Muzeum Okręgowe w Sieradzu, sieradzki skansen/ oraz wykonali piękne rysunki Sieradza /: Rynku, Placu Teatralnego, spacerownika przed Gimnazjum nr 2/Po powrocie z tras rajdu czekały na nich kolejne atrakcje na terenie naszego Ośrodka – można było posilić się gorącą kiełbaską, słodkościami albo samodzielnie skomponowanym koreczkiem; pobawić się na placu zabaw, dmuchanym zamku i basenie z piłeczkami, skorzystać z usług profesjonalnego fryzjera, malarza tatuaży, porysować, rozegrać mecz w bakaraki, czy po prostu poleniuchować w cieniu drzew…. Nauczyciele SOSW przygotowali imprezę nie tylko dla swoich podopiecznych, ale także dla zaproszonych małych gości: klasy IIa i IIb z Zespołu Szkół Katolickich i klasy ze Szkoły Podstawowej nr 10. W trakcie imprezy odbył się mecz towarzyski goście – gospodarze. Atrakcja był występ Amatorskiego Chóru Nauczycieli. W repertuarze usłyszeliśmy piosenki harcerskie. Rozstrzygnięto konkurs plastyczny – zwycięzcami okazały się wszystkie dzieci, które nagrodzono słodką niespodzianką. Po czym, harcerskim zwyczajem zawiązano krąg przyjaźni, po chwili refleksji splecione ręce obiegła iskierka przyjaźni. Pani dyrektor Iwona Górka złożyła życzenia dzieciom i rozwiązała krąg rąk – mamy nadzieję, że ten przyjaźni pozostał w sercach wszystkich uczestników – małych, dużych i tych dorosłych dzieci.
66 VIII OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ TRENINGOWY PROGRAMU AKTYWNOŚCI MOTORYCZNEJ MATP
W dniach 27-29 maja 2011 w Gdańsku odbył się VIII Ogólnopolski Dzień Treningowy Programu Treningu Aktywności Motorycznej MATP. Wzięło w nim udział czworo reprezentantów woj. łódzkiego - 3 uczniów zajęć rewalidacyjno-wychowawczych SOSzW oraz 1 członek Stowarzyszenia „Dary losu”. Zawodnicy spisali się doskonale! Wszyscy zostali odznaczeni złotymi medalami!
Po trudnych zmaganiach sportowych uczestnicy mięli okazję wziąć udział w wesołej zabawie przy dźwiękach piosenki żeglarskiej oraz w wycieczce do gdyńskiego oceanarium.
65 DZIEŃ MATKI
Z inicjatywy nauczycieli zajęć rewalidacyjno- wychowawczych po raz pierwszy na terenie DPS-u dla Dzieci zostało zorganizowane uroczyste spotkanie z okazji Dnia Matki. Stanowiło ono okazję do nawišzania relacji rodzic - dziecko - terapeuta. Mamy miały okazję poznać nauczyciela swojego dziecka, porozmawiać z nim o jego ulubionych metodach pracy oraz umiejętnościach. Obejrzały krótka prezentację multimedialnš pt. "Naszym Mamom', otrzymały pamiątkowe ramki ze zdjęciami swoich dzieci.
64 SZKOLNY DZIEŃ MATKI
W tym szczególny dniu uczniowie naszej szkoły zaprosili swe mamy w celu uczczenia ich święta. Przedstawili przygotowany montaż słowno – muzyczny z okazji Dnia Matki, wręczyli własnoręcznie wykonane laurki. Nastepnie zaprosili na wspólny słodki poczęstunek.
Mamy były dumne ze swoich dzieci. Występy wzbudziły duże wzruszenie i emocje.
63 WYCIECZKA DO STOLICY
24 maja 2011 r. 50 uczniów zespołów terapeutycznych SP i Gimn. wraz z wychowawcami i i rodzicami brało udział w wycieczce do Warszawy.Podczas wycieczki zwiedziliśmy Zamek Królewski, Plac Zamkowy z Kolumna Zygmunta, Stare Miasto, Pałac Kultury i Nauki, gdzie z tarasu widokowego podziwialiśmy panoramę stolicy. Pełni wrażen wróciliśmy do domu.
62 WYCIECZKA DO ŁÓDZKIEGO ZOO
W dniu 23 maja 2011r. wychowankowie internatu i uczniowie szkoły uczestniczyli w wyciecze do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Łodzi.Piętnastoosobowa grupa wraz z opiekunami udała się na wycieczkę pociągiem. W ZOO dzieci i młodzież miały okazję zobaczenia zwierząt egzotycznych, poznania warunków ich życia i upodobań.
Największą atrakcją dla wychowanków było oglądanie i dotykanie węży w wiwarium oraz karmienie zwierząt w „Mini ZOO”. W przerwie zwiedzania uczestnicy wycieczki odpoczywali bawiąc się na placu zabaw, zajadając frytki i lody. Wszyscy powrócili do ośrodka pełni wrażeń i zadowoleni.
61 W KRAINIE BAŚNI, PIEŚNI I TAŃCA
19 maja 2011 roku odbył się XXII Przegląd Kulturalny "W Krainie Baśni, Pieśni i Tańca" pod hasłem "Kiedy Śmieje się dziecko, Śmieje się cały świat". Uczestnicy przeglądu to dzieci i młodzież z 9-ciu placówek specjalnych, z terenu woj. łódzkiego i wielkopolskiego. Wystąpiło około 200 uczniów, dotkniętych różnego rodzaju dysfunkcjami psychoruchowymi oraz upośledzeniem umysłowym. Głównym organizatorem był SOSW w Sieradzu. Instytucjami wspierającymi byli: Urząd Miasta Sieradz, Miejski Dom Kultury. Otwarcia tegorocznego festiwalu dokonała pani Iwona Górka - dyrektor SOSW w Sieradzu. Całość prowadziła pani dyrektor cyrku Petronella z pomocš klaunów: Apsika i Gapcia. Przeglądowi towarzyszył szereg imprez, m.in.: kiermasz prac, wystawa, dmuchany zamek.
60 XII REGIONALNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ
W dniu 17.05.2011r. w Poddebicach odbył się Regionalny Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych. Wystartowało 17 zespołów z terenu woj. łódzkiego. Nasza drużyna wywalczyła III miejsce
w najlepszej grupie sprawnościowej przegrywając 0:8 z drużyną z SOSW Stęplew oraz remisując 1:1 z SOSW Kutno i 0:0 z SOSW Łask.
59 JAROSŁAWIEC - TURNUS REHABILITACYJNY
W dniach od 30 kwietnia do 13 maja 2011r. byliśmy uczestnikami
turnusu rehabilitacyjnego w Jarosławcu. Te wyjazdy to już tradycja.
Ośrodek Panorama Morska zapewnia doskonałe warunki do rehabilitacji,
zabawy oraz wypoczynku. Placówka jest wspaniale położona, bardzo dobrze
utrzymana, oferuje doskonałe wyżywienie, możliwości zajęć na placu zabaw, gwarantuje dużo dobrej rozrywki dla dzieci i młodzieży. W tym roku dzięki słonecznej pogodzie mogliśmy do woli korzystać z basenów i nadmorskich spacerów. Wróciliśmy do szkoły wypoczęci, nabraliśmy sił do dalszej pracy i nauki oraz poprawiliśmy stan zdrowia.
58 UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI BEATYFIKACJI JANA PAWŁA II
W dniu 13.05.2011 roku uczniowie SP nr 10 zaprezentowali w SOSW przedstawienie artystyczne z okazji Beatyfikacji Papieża Jana Pawła II.W tym szczególnym dniu pamiętaliśmy też o 30.rocznicy zamachu na Papieża (13.05.1981) oraz o pierwszym objawieniu się Matki Boskiej Fatimskiej.Przedstawienie było wspaniałą okazją do refleksji, wspomnień o naszym Wielkim Polaku Janie Pawle II ale też stworzyło możliwość do integracji uczniów.
57 OBCHODY DNIA EUROPY I UNII EUROPEJSKIEJ
10 maja już po raz 9 obchodziliśmy w naszej szkole Dni Europy i Unii Europejskiej.Podczas imprezy uczniowie mieli okazję oglądać 2 prezentacje: przygotowaną przez p. Elżbietę Chrzanowską na temat Unii Europejskiej oraz p. Danutę Colę nt programu Comenius. Jak co roku uczniowie wykazywali się wiedzą o niektórych krajach Unii Europejskiej, śpiewali hymn Unii. Panowała tu radosna atmosfera, uczniowie świetnie się bawili o czym świadczą zdjęcia z imprezy..
56 EUROPEJSKI DZIEŃ GODNOŚCI OSOBY UPOŚLEDZONEJ UMYSŁOWO
W dniu 5 maja 2011 obchodziliśmy Europejski Dzień Godności Osoby Upośledzonej Umysłowo połączony z Regionalnym Dniem Treningu Aktywności Motorycznej MATP. Obchody uroczystości tradycyjnie rozpoczął przemarsz ulicami miasta. Pochód wyszedł z SOSW w Sieradzu,by ulicami Krakowskie Przedmieście, Polna, Leszka Czarnego, Piłsudskiego dojść na Plac Wojewódzki, gdzie w imieniu osób niepełnosprawnych i ich rodzin odczytano petycję skierowaną do władz miasta i powiatu. Następnie wszyscy udali się do Gimnazjum nr 2, gdzie odbyły się zawody sportowe w ramach Regionalnego Dnia Treningu Aktywności Motorycznej. W zawodach wzięło udział prawie 80 sportowców reprezentujących 15 ekip z: Sieradza, Łasku, Łodzi, Stemplewa, Tybli, Wielunia, Rąbienia, Zduńskiej Woli, Sędziejowic i Wieruszowa. Zawodnicy wystartowali w ponad 20 konkurencjach, do najpopularniejszych dyscyplin należały: kręgle, zbieranie przedmiotów do pojemnika, strzał do bramki oraz rzut piłką palantową do celu. W czasie pomiędzy zawodami można było trochę poszaleć w wiosce olimpijskiej oraz zjeść obiad lub coś słodkiego w bufecie .
55 MISTRZOSTWA REGIONU SIERADZKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ O MEMORIAŁ J.SIERZCHAŁY
W dniu 11.05.11 w Sieradzu na boisku MOSiR odbyły sie Mistrzostwa Regionu Sieradzkiego w piłce nożnej. Wystartowały 4 drużyny: Wieluń, Zduńska Wola, oraz dwa zespoły SOSW z Sieradza reprezentujace Szkołę i Internat. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Internatu SOSW wygrywając ze Zduńską Wolą 6:0, z Wieluniem 3:0 i drużyną ze szkoły 5:3. Drugie miejsce zdobyła drużyna reprezentująca naszą szkołę wygrywając ze Zduńską Wolą 5:2 i Wieluniem 14:2. Trzecie miejsce zajęła druzyna ze Zduńskiej Woli a czwarte z Wielunia.
54 KIM JEST NASZ GOŚĆ?
29 kwietnia odbyło się drugie spotkanie z cyklu: "Zgadnij kim jest nasz gość?", w ramach realizacji programu: "Lubisz wiersze i bajeczki, to zaglądaj do książeczki". Tym razem naszym gościem był policjant, który opowiadał ciekawostki o swoim zawodzie. Uczniowie zadawali wiele pytań gościowi, szczególnie z zakresu drobnych wykroczeń. Mogli również zobaczyć akcesoria policyjne: kajdanki, "lizak" drogowy, kamizelka, czapka policyjna. Na zakończenie spotkania Pan policjant przeczytał uczniom wiersz Juliana Tuwima
pt. "Okulary". Było miło, profesjonalnie i z humorem.
53 WYCIECZKA DO ŻELAZOWEJ WOLI
Dnia 20 kwietnia 2011 r. uczniowie VI klasy uczestniczyli w szkolnej wycieczce . Celem wyprawy było poznanie miejsca narodzin polskiego kompozytora Fryderyka Chopina. Zwiedziliœmy piękny park nad rzekš Utrata oraz Dworek – miejsce narodzin muzyka, obejrzeliœmy film o Żelazowej Woli i dzieciństwie Chopina, wysłuchaliœmy wybranych utworów. Zwiedziliœmy również Muzeum Ludowe rodziny Brzozowskich w Sromowie poznajšc wytwory rękodzielnicze , życie dawnej wsi, obrzędy, zwyczaje regionu Mazowsza-Łowicza.
52 RAMBIT WIELKANOCNY
Rambit Wielkanocny odbył się w dniu 20.04.2011 roku. Było to już kolejne spotkanie zorganizowane przez zespół terapeutów. Tematyka i sceneria wprowadziły uczniów i nauczycieli w świąteczny nastój. Aktywność uczestników imprezy została nagrodzona słodkim upominkiem. Już dzisiaj zapraszamy na kolejną edycję!!!
51 REGIONALNY TURNIEJ BOCCE
W dn. 19.04.2011 r. odbył się w Zespole Szkół im. Marii Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli II Regionalny Turniej Bocce . W zawodach wzięły udział ekipy z Wielunia , Działoszyna , Gromadzic, Łasku ,Sieradza ,Zduńskiej Woli , Szkoły SP9. Turniej odbywał się w 2 kategoriach wiekowych i sprawnościowych.Organizatorzy zapewnili gorący posiłek , napoje dla uczestników oraz słodki poczęstunek.W wyniku zaciętych rozgrywek zdobyliśmy 2 brązowe medale w kat. dziewcząt starszych i 4 miejsce chłopców starszych.Zwycięzcy otrzymali medale i pamiątkowe dyplomy.
50 SZLAKIEM STOLIC POLSKI
Dnia 14 kwietnia odbyło się drugie spotkanie z cyklu „Szlakiem stolic Polski – wyprawa do Warszawy”. Uczniowie zespołów terapeutycznych SP i Gimn. oraz uczniowie Szkoły Podst. dla lekko upośledź. um. uczestniczyli w zajęciach, na których poznali legendę pt. „Warszawska Syrenka”.
49 REGIONALNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO
W dn.12.04.2011r. odbył się w DPS w Rąbieniu Regionalny Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych - Rąbień 2011.W turnieju udział wzięły ekipy z Łasku , Wielunia, Bełchatowa , Czepowa , Rąbienia, Sieradza, Gromadzić , Piotrkowa Tryb. ,Łodzi , Stemplewa. Naszą szkołę reprezentowało 4 zawodników rywalizujących w 3 kategoriach wiekowych i sprawnościowych.Zawody zakończyły się dla nas dużym sukcesem bowiem zdobyliśmy 3 złote medale i 1 medal brązowy.

48 OBÓZ SZKOLENIOWY W SPALE
W dniach 04-09.04.2011 w Centalnym Ośrodku Sportu w Spale odbył sie obóz szkoleniowy Kadry Polski Olimpiad Specjalnych przed wyjazdem na Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Grecji. W obozie wzięło udział troje naszych wychowanków reprezentujących dyscypliny: tenis i kajakarstwo.
Zajęcia treningowe odbywały się w bardzo dobrym towarzystwie, gdyż w tym samym ośrodku trenowały takie sławy jak Tomasz Sikora, Szymon Ziółkowski czy Piotr Małachowski.
Treningi odbywały się dwa razy dziennie-dziewczęta grały w tenisa ziemnego na krytym korcie a nasz zawodnik uczestniczył w zajęciach kajakarskich na zalewie Sulejowskim lub Pilicy, a po południu pływając na basenie .
Zawodnicy pilnie trenowali pod czujnym okiem swoich trenerów Piotra Iszczka i Zbigniewa Flanka -mamy nadzieje, że przyniesie to wymierne efekty w postaci medali na Igrzyskach Światowych w Atenach, które odbędą sie w dniach od 18.06.2011 do 05.07.2011.

47 TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO " SPRAWNI RAZEM"
W dn. 7.04.2011r. odbył się w Zespole Szkół Specjalnych nr 5 w Łodzi Wojewódzki Turniej tenisa Stołowego ,, Sprawni Razem,,. Naszą placówkę reprezentowało 2 zawodników , finalistów turnieju regionalnego. W zawodach wzięły udział ekipy z Piotrkowa Tryb., Koluszek , Kutna ,Warty, Zduńskiej Woli ,Wielunia ,Sieradza , Łodzi.Zawodnicy rywalizowali w 4 kategoriach wiekowych. Organizatorzy przygotowali ciepły posiłek ,napoje i poczęstunek dla drużyn. W wyniku zaciętych meczy nasz zawodnika Dawid Wasilewski zdobył tytuł wicemistrza województwa łódzkiego w kat. chłopców starszych i 2 miejsce indywidualnie mistrzostw.
46 II REGIONALNY TURNIEJ BOWLINGOWY OLIMPIAD SPECJALNYCH
W dn.6.04.2011r. odbył się w Kręgielni ,, Black,, w Wieluniu II Regionalny Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych. W zawodach wzięły udział ekipy ze Stemplewa , Zduńskiej Woli , Łasku, Działoszyna, Sieradza, Łodzi , Kutna , Rąbienia , Wielunia, Gromadzic ,Hellenówka.Zawodnicy rywalizowali w 3 kat. wiekowych.Organizatorzy zapewnili gorący posiłek , słodki poczęstunek .Wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne pamiątki i nagrody .Najlepsi w rywalizacji otrzymali medale . Nasza drużyna zdobyła jeden brązowy medal w kat.dziewcząt oraz trzy 4 miejsca.
45 WYCIECZKLA DO WROCŁAWIA
W dniu 30 marca 2001 uczniowie szkoły – uczestnicy koła teatralnego, przedszkolaki oraz dzieci realizujące zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju wzięły udział w wycieczce do Opery Wrocławskiej. Wszystkich oczarował spektakl. Zwłaszcza najmłodsi bardzo żywo reagowali na fabułę, muzykę i grę aktorów. Po pełnym wrażeń spektaklu i krótkim odpoczynku w Mc Donald's wszyscy spacerowaliśmy po Rynku Wrocławskim i podziwialiśmy jego uroki w pierwszych dniach tegorocznej wiosny. W realizacji wycieczki finansowo wsparło nas Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych DARY LOSU.
44 VIII SPOTKANIE MISTRZÓW SZTUKI KULINARNEJ W DZIAŁOSZYNIE
29 marca uczniowie Szkoły Przysposabiajacej do Pracy wraz z wychowawcami uczestniczyli w Działoszynie w imprezie kulinarnej. w tym roku miała ona zasięg międzynarodowy- uczestnikami była młodzież niemiecka. Celem imprezy było wdrazanie uczniów do współpracy w zespołach zadaniowych oraz integracja młodziuezy z róznych placówek krajowych i zagranicznych. tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem: Tradycje wielkanocne.Uczestnicy przygotowali dekoracje stołów oraz tradycyjne swiąteczne potrawy. przedstawiciele naszej szkoły zajęli I miejsce. Ciekawym doświadczeniem była dla nich współpraca z kolegami z Niemiec.
43 SZLAKIEM STOLIC POLSKI
Dnia 29 marca uczniowie zespołów terapeutycznych SP i Gimn. oraz uczniowie Szkoły Podst. dla lekko upośledz. um. w ramach realizacji szkolnego programu "Szlakiem stolic Polski" uczestniczyli w zajęciach, na których na podstawie prezentacji multimedialnej zapoznali się z Legendą o Warsie i Sawie.
42 PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ
Dnia 28 marca 2011 r. na świetlicy szkolnej odbyła się impreza z zakresu profilaktyki uzależnień. Uczniowie utrwalali wiadomości o skutkach zażywania substancji uzależniających. Poprzez zastosowaną metodę "burzę mózgów" poszukiwali konstruktywnych sposobów poprawienia swojego samopoczucia. Gimnazjaliści rozwiązali krzyżówkę, poznali mity alkoholowe i stworzyli plakaty pod hasłem "Używki -droga do nikąd". Najbardziej aktywni uczniowie otrzymali drobne upominki.
41 REGONALNY TURNIEJ PIŁKI KOSZYKOWEJ OLIMPIAD SPECJALNYCH W KUTNIE
24 marca w Kutnie rozegrano Regionalny Turniej Pilki Koszykowej Olimpiad Specjalnych w Turnieju wzięło udział 6 najlepszych zespołów z województwa łódzkiego. Zespół z naszego ośrodka zdobył po zaciętej walce 3 miejsce.
40 PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W NASZEJ SZKOLE
21 marca z radością powitaliśmy WIOSNĘ! Z tej okazji odbyła się w naszej szkole impreza, w której uczestniczyli wszyscy uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły oraz zaproszeni goście. Wystąpili: chór nauczycieli ośrodka pod kierunkiem Agnieszki Król, uczniowie kl. II SP nr 10 w przedstawieniu „Rzepka”, zespół taneczny pod kierunkiem Jacka Wągrowskiego oraz nauczyciele w inscenizacji wierszy „Nauczyciele - dzieciom”. Wszystkim dopisywały wspaniałe humory, a pogoda była prawdziwie wiosenna!
39 KONKURS "MISTRZ ORTOGRAFII"
17 marca 2011 roku w świetlicy internackiej naszej szkoły odbyła się VII już edycja szkolnego konkursu "MISTRZ ORTOGRAFII", tym razem pod hasłem "Historia w ortografii". W ciągu dwóch godzin lekcyjnych uczestnicy konkursu - finaliści klasowych dyktand z gimnazjum i szkoły zawodowej zmagali się z trudnymi konkurencjami. Musieli m.in. napisać dyktando, uzupełnić tabelkę ortograficzną zgodnie z treścią pieśni Jana Pietrzaka, popisać się wiedzą z zakresu wydarzeń, związanych z powstaniem Polski jako państwa oraz odpowiedzieć na pytania w quizie historycznym. Wszystkich uczestników wspomagała dzielnie publiczność, składającą się z uczniów gimnazjum i ZSZ, a oceniała komisja, złożona z nauczycieli zespołu humanistycznego pod przewodnictwem pana dyrektora. MISTRZYNIĄ ORTOGRAFII po zażartej rywalizacji została uczennica klasy I ZSZ, która otrzymała cenną nagrodę książkową, ufundowaną przez stowarzyszenie "Ab ovo". Gratulujemy!
38 I OLIMPIADA CHEMICZNA W ŁASKU
Dnia 16 marca 2011 roku drużyna naszego gimnazjum uczestniczyła w I Olimpiadzie chemicznej w Łasku. Uczniowie zajęli III miejsce i otrzymali dyplom, album i upominki. Gratulujemy!
37 ZGADNIJ KIM JEST NASZ GOŚĆ
Dnia 4 marca 2011 roku odbyło się kolejne spotkanie z cyklu: Zgadnij kim jest nasz gość ? w ramach programu Lubisz wiersze i bajeczki, to zaglądaj do książeczki. Tym razem naszym gościem był nauczyciel tańca hip hop i breakdance Pan Jacek Wągrowski, który opowiedział uczniom, na czym polega jego praca oraz pokazał kilka prostych układów tanecznych. Na koniec odczytał wiersz Juliana Tuwima pt. "Taniec".
36 REGIONALNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO
W dniu 2 marca 2011r. odbył się w Zespole Szkół Specjalnych w Zduńskiej Woli Regionalny Turniej Tenisa Stołowego. W zawodach wzięły udział drużyny z Warty,Wielunia, Działoszyna, Sieradza, Zduńskiej Woli. Naszą placówkę reprezentowało 4 zawodników, startujących w kategorii wiekowej dziewcząt starszych i chłopców starszych. Organizatorzy zapewnili gorący posiłek ,napoje, poczęstunek.
W wyniku zaciętej sportowej rywalizacji nasi uczniowie okazali się bezkonkurencyjni odnosząc podwójne zwycięstwa w obu grupach wiekowych. Zdobyliśmy 2 złote medale i 2 srebrne medale. Cała 4 - osobowa ekipa będzie reprezentować naszą szkołę na Turnieju Wojewódzkim Tenisa Stołowego w Łodzi .
35 BAL KARNAWAŁOWY DLA DZIECI Z ZAJĘĆ REW.-WYCH.
Dnia 14.02.2011r. w DPS w Sieradzu odbył się bal karnawałowy dla dzieci
z zajęć rewalidacyjno-wychowawczych wraz z grupą nauczycieli SOSZW.
Nauczyciele oraz ich podopieczni uczestniczyli w zabawach ruchowych przy muzyce. Głównym celem tej imprezy było dostarczenie pozytywnych emocji,
wzbudzanie zainteresowania zabawą, niwelowanie napięć, stworzenie warunków do różnorodnego dostarczania bodźców polisensorycznych dzieciom z głębokim upośledzeniem umysłowym.
Impreza pozytywnie wpłynęła na samopoczucie dzieci i w ocenie nauczycieli
dostarczyła im wielu pozytywnych wrażeń gdyż na ich twarzach bardzo często pojawiał się uśmiech zadowolenia.
34 REALIZACJA PROGRAMU "BEZPIECZNY W DOMU W SZKOLE I NA ULICY"
W dniu 25.02.2011r. dla uczniów Zespołów Terapeutycznych Gimnazjum i Szkoły Przysposabiającej do Pracy odbyło się spotkanie pt.: "Nietypowe sytuacje" w ramach realizacji programu "Bezpieczny w domu, w szkole i na ulicy". Gośćmi spotkania byli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu. Celem spotkania było przedstawienie uczniom metod postępowania w sytuacjach zagubienia się w lesie, na plaży, w centrach handlowych itp.
33 WIZYTA PRZYGOTOWAWCZA W RUTIGLIANO
W dn. 16-20.01.2011 odbyła się we Włoszech w mieście Rutigliano wizyta przygotowawcza w ramach „Programu Comenius ”. W wyjeździe uczestniczyły trzy nauczycielki z SOSW w Sieradzu.Podczas tego pobytu opracowano zagadnienia konieczne do realizacji planowanego program pt.: ” WSZYSCY RAZEM… ” . Jeśli Agencja Narodowa zatwierdzi przygotowany przez nas wniosek Szkoła Podstawowa naszego Ośrodka zostanie włączona w międzynarodowe działania Programu „Comenius ” i będzie współpracować ze szkołami z Turcji, Rumunii oraz Włoch.
32 KONCERT KOLĘD
13 stycznia 2011 roku odbył się w naszej szkole KONCERT KOLĘD. Był to pierwszy tego typu koncert od wielu już lat, dlatego organizatorki zapoznały uczniów z KODEKSEM MELOMANA, czyli jak zachować się na koncercie w pigułce. Do udziału w imprezie zaproszono uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Sieradzu pod kierunkiem Pana Sławomira Cieślaka. Uczniowie przy akompaniamencie kierownika zespołu wykonali znane kolędy na różnorodnych instrumentach: klarnecie, trąbce, flecie, gitarze, skrzypcach. Występ uświetniła prezentacja kolęd i pastorałek śpiewanych przez Amatorski Chór Specjalny, w skład którego wchodzą nauczyciele i wychowawcy naszej szkoły. Koncert był udany i długo pozostanie w naszej pamięci.
31 BAL KARNAWAŁOWY
Zgodnie z tradycją karnawału na Balu Przebierańców w dniu 12 stycznia 2011 spotkały się przedszkolaki, dzieci uczestniczące w zajęciach Wczesnego Wspomagania Rozwoju wraz z rodzeństwem i rodzicami. Wszyscy doskonale się bawili a siły regenerowali podczas posiłku przygotowanego przez rodziców. Każdy uczestnik dostał pamiątkowy dyplom i obiecał przybyć na podobny bal za rok... .
30 COMENIUS - PARTNERSKIE PROJEKTY SZKÓŁ
Nauczyciele Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sieradzu im. Janusza Korczaka zainicjowali i podjęli współpracę z placówkami szkolno-oświatowymi z Włoch, Szwecji, Turcji, Rumunii, Grecji, Bułgarii i Litwy. Wspólne działania dotyczą realizacji projektu Skąd przychodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? w ramach programu sektorowego Comenius - Partnerskie Projekty Szkół prowadzonego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. W ramach współpracy międzynarodowej w dniach 5-9 stycznia 2011r. SOSW był organizatorem i gospodarzem wizyty przygotowawczej programu. Sieradzka placówka gościła przedstawicieli Instituto Compresivo Completo "Galileo Galilei" z Włoch oraz Mellanvngsskolan ze Szwecji.
29 KONKURS PLASTYCZNY " ZIELONE DRZEWKO"
20 grudnia 2010r wychowawcy świetlicy szkolnej zorganizowali konkurs
plastyczny pod hasłem "Zielone drzewko". Uczniowie wykonywali prace
wykorzystując różne materiały plastyczne, także nietypowe. Prace zostały
wykonane bardzo starannie i ciekawie. Wielość pomysłów sprawiła jury nie
lada zadanie. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni upominkami w postaci
przyborów szkolnych i materiałów plastycznych.
28 SZKOLNE KOLĘDOWANIE
Szkolne kolędowanie - to wyjątkowe spotkanie, do którego uczniowie z SOSW przygotowują się ze szczególną uwagą. Każdego roku spotykamy się w tym wyjątkowym dniu, aby wspólnie poczuć nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Dnia 22 grudnia 2010 r. w świątecznym nastroju cała szkolna rodzina obejrzała Jasełka przygotowaną przez uczniów naszej szkoły i uczniów Zespołu Szkół Katolickich w Sieradzu. Mieliśmy również okazję wysłuchać kolęd w wykonaniu Szymona B. i Piotra M.
27 SPOTKANIE WIGILIJNE
Spotkanie Wigilijne w dniu 20.12.2010r., odbyło się w Sali C Starostwa Powiatowego. Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie na rzecz dzieci niepełnosprawnych "Dary Losu". Na wigilii gościło 160 osób. Uczestnikami spotkania byli podopieczni ze stowarzyszenia wraz z rodzinami, wychowankowie objęci zajęciami rewalidacyjno- wychowawczymi wraz z rodzicami, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Atrakcjami spotkania było przedstawienie , w którym udział brali wychowankowie wraz
z nauczycielami SOS-W w Sieradzu oraz przedstawienie jasełki bożonarodzeniowej z udziałem wychowanków z głębokim upośledzeniem umysłowym, co było wielką radością dla dzieci jak i rodziców. Największą radością było przybycie długo oczekiwanego św. Mikołaja, który obdarował dzieci słodkimi upominkami. Podczas spotkania wigilijnego umilało nam czas wspólne kolędowanie.
26 WIGILIA ZESPOŁÓW TERAPEUTYCZNYCH
Dnia 20 grudnia odbyło się spotkanie wigilijne uczniów zespołów terapeutycznych szkoły podstawowej i gimnazjum wraz z wychowawcami oraz dyrekcją. Uczniowie zaśpiewali kolędy i piosenki o tematyce świątecznej. Na odświętnie przygotowanym stole nie zabrakło wspaniałych wigilijnych potraw.Ten niezwykły dzień na zawsze zapisał się w pamięci wszystkich uczestników.
25 SUKCESY SPORTOWE NASZYCH WYCHOWANKÓW
Aleksandra Stodulska i Sylwia Ubych otrzymały z rąk wicestarosty sieradzkiego Zbigniewa Krasińskiego cenne nagrody za szczególne osiągnięcia sportowe i reprezentowanie naszej placówki na zawodach sportowych. Dziewczęta zdobyły złote medale w grze podwójnej oraz srebrne w grze singlowej w tenisie ziemnym na Europejskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Warszawie we wrześniu 2010r.Jednocześnie Sylwia wraz bratem Pawłem będą reprezentować Polskę na Światowych Letnich Igrzyskach w 2011r.
w Atenach w Grecji - GRATULUJEMY SUKCESÓW !!!!
24 WIGILIA W INTERNACIE
Dnia 15 grudnia odbyło się kolejne spotkanie wigilijne. Uroczystość uświetniło przedstawienie przygotowane przez wychowanków Internatu oraz wychowawców. Klimat przedstawienia wprowadził nas a atmosfere Świąt Bożego Narodzenia. Wszyscy uczestnicy, społecznosc internacka, zaproszeni goście nauczyciele włączyli się we wspólne kolędowanie.
23 PROJEKT Z ZAKRESU WYCHOWANIA I PROFILAKTYKI "MOGĘ WIĘCEJ"
W okresie od 06.09.2010r. do 06.12.2010r. zrealizowano z uczniami i wychowankami cykl zajęć: kształtujących umiejętności kulinarne, podejmujących tematykę zdrowego żywienia, dbałości o zdrowie i kondycję fizyczną, promujących alternatywne metody spędzania wolnego czasu oraz zdrowy styl życia, wspomagających umiejętności korzystania z technologii informacyjnej, rozwijających postawy prospołeczne, zdolności językowe, umiejętności komunikacyjne oraz niwelujące zaburzenia mowy. Przeprowadzono również cykl zajęć z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu do prowadzenia terapii Tomatisa, EEG Biofeedback oraz AVS. Beneficjentami naszych działań była młodzież i dzieci mająca specjalne potrzeby edukacyjne. Działaniami objętych zostało 85 uczniów naszej szkoły oraz 6 uczniów Szkoły Podstawowej Nr 10 w Sieradzu. Były to zajęcia wyrównujące szanse edukacyjne uczniów, rozwijające ich zainteresowania, uzdolnienia i talenty.
22 IV OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ HOKEJA HALOWEGO OLIMPIAD SPECJALNYCH
W dniach 10-12 grudnia 2010 r. odbył się IV Ogólnopolski Turniej Hokeja Halowego Olimpiad Specjalnych w Sztumie. Nasza drużyna zajęła w turnieju III miejsce w najsilniejszej grupie sprawnościowej remisując 0:0 z drużyną z woj. kujawsko-pomorskiego i i przegrywając 2:1 po dogrywce z drużyną woj. Lubelskiego. Gratulujemy naszym sportowcom!

21 MIKOŁAJKOWY RAMBIT
Dnia 6 grudnia 2010 r. w świetlicy internackiej w ramach realizacji programu przeciwdziałania trudnościom szkolnym odbył się integracyjny Rambit pt. "Spotkanie z Mikołajem". Celem spotkania było poznanie i utrwalenie zwyczajów i tradycji mikołajkowych. Uczniowie wykonali czapkę z gazet dla Mikołaja, nauczyli się piosenki, zilustrowali ruchem prezent, który chcieliby dostać , odgadywali zagadki tematyczne. Na koniec każdy z uczestników otrzymał od Mikołaja słodki upominek. Nadmieniamy tylko, że spotykamy się systematycznie, dwa razy do roku, na tego typu spotkaniach a organizatorem szkolnego Rambitu jest zespół terapeutyczny.
20 LUBISZ WIERSZE I BAJECZKI TO ZAGLĄDAJ DO KSIĄŻECZKI
W piątek 03.12.2010 roku rozpoczęła się kolejna edycja cyklu: Zgadnij kim jestem? w ramach realizacji programu edukacyjno – terapeutycznego Lubisz wiersze i bajeczki, to zaglądaj do książeczki. Tym razem organizatorki K. Stasiak i E. Chrzanowska zaprosiły na spotkanie nauczyciela Państwowej Szkoły Muzycznej w Sieradzu Pana Jacka Kaletę. Młodzież miała okazję dowiedzieć się szczegółów na temat pracy muzyka, poznać niektóre instrumenty muzyczne oraz posłuchać ich brzmienia. Gość zagrał na akordeonie walczyka, co szczególnie podobało się uczniom. Na zakończenie p. Jacek Kaleta odczytał wiersz z tomiku Wandy Chotomskiej „Wszystko gra”
19 ANDRZEJKI
26 listopada 2010r. na świetlicy szkolnej odbyła się impreza z okazji zbliżających się Andrzejek. Udział w spotkaniu wzięły zespoły terapeutyczne. Uczniowie mieli okazję skorzystania z wróżb, przepowiedni oraz uczestniczenia w konkursach tanecznych. Zabawie towarzyszyła przyjemna, ciepła atmosfera.
18 OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH GIMNAZJUM , ZSZ,SPS
W dniu 24 listopada 2010 r. odbyły się otrzęsiny uczniów klas pierwszych ZSZ, SPP. Uczniowie zmagali się z wieloma konkurencjami sportowymi. Musieli sięrównież wykazać się wiedza na temat znajomości funnkcjonowania placówki oraz kadry pracujacej w niej. Jak na otrzesiny przystało było równiez picie mleka przez "kotki".
17 PASOWANIE NA UCZNIA
Dnia 25.11. 2009 w SOSW w Sieradzu odbyło się uroczyste ślubowanie nowych uczniów szkoły i pasowanie na ucznia. W sali gimnastycznej zebrali się z tej okazji uczniowie, rodzice i nauczyciele. Podczas uroczystości odbył się również występ artystyczny dzieci, w którym nowi uczniowie przechodzili egzamin na ucznia, podczas którego musieli wykazać się wiedzą o naszym mieście i szkole oraz przeszli egzamin sprawnościowy w przeciąganiu liną.
16 50-LECIE NIEPRZETARTEGO SZLAKU CHORĄGWI ŁÓDZKIEJ
Dnia 29 października 2010 r. Pani Iwona Górka -dyrektor naszego Ośrodka i instruktorki: J. Dzierdziejewska i M. Szczuko uczestniczyły w obchodach 50-lecia Nieprzetartego Szlaku Chorągwi Łódzkiej ZHP. Z okazji tych obchodów Pani dyrektor została uhonorowana odznaczeniem.
15 TURNIEJ SPORTOWY W STEMPLEWIE
Dnia 17 listopada 2010 r. 6-osobowa reprezentacja SOSW brała udział w Sportowym Turnieju Wiedzy i Sprawności w Stemplewie. Wywalczyliśmy II, III, V, VI miejsce w następujących konkursach: tańca, piosenki, multimedialnym, recytatorskim, plastycznym i sprawnościowym . Zespołowo zdobyliśmy III miejsce puchar, dyplom, nagrodę, nowe doświadczenia i nowych znajomch


14 VI ROCZNICA HARCERSKIEJ SŁUZBY 6DH "ŻYWIOŁY"
W dniach 11-12 października 2010 r. 6 DH "Nieprzetartego Szlaku Żywioły" zorganizowała urodzinowy biwak z okazji 6 rocznicy swojej harcerskiej służby . W czasie biwaku było uroczyste świeczkowisko. Gratulujemy im jubileuszu i życzymy powodzenia na dalszym szlaku!
13 KONKURS PLASTYCZNY
Dnia 18 listopada podczas apelu odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie pt.: "Dobry człowiek czyni dobro z głębi swego serca". Konkurs przeprowadzony został w ramach XIV Dni Kultury Chrześcijańskiej organizowanej przez Oddział Civitas Christiana województwa łódzkiego. W konkursie brało udział 38 uczniów. Wszyscy otrzymali dyplomy uczestnictwa a sześcioro artystów zdobyło nagrody w postaci gier dydaktycznych, upominków książkowych i filmów. Nagrody wręczyła Pani dyrektor Ośrodka wraz z przybyłymi przedstawicielami Civitas Christiana.
12 BEZPIECZNY W DOMU, SZKOLE I NA ULICY
Dnia 22 października odbyły się zajęcia w ramach realizacji programu" Bezpieczny w szkole, domu i na ulicy" pt."Idziemy do lasu". W scenarii jesiennego lasu, uczestnicząca w zajęciach młodzież przypomniała sobie zasady grzybobrania. Uczniowie mogli tez pochwalić się znajomością różnych gatunków grzybów oraz ćwiczyć umiejętność posługiwania się atlasem grzybów. Młodzież chętnie i z zainteresowaniem brała udział w zajęciach.
11 MECZ HOKEJA HALOWEGO
W dniu 18.11.2010r. odbył się w sali sportowej naszego ośrodka towarzyski mecz hokeja halowego pomiędzy drużynami z Sieradza i Łasku. Mecz był podsumowaniem pracy trenerskiej ostatniego roku. okazją do sprawdzenia nowych zawodników, a także okazją do sprawdzenia formy przed Mistrzostwami Polski w Hokeju Halowym w Sztumie. Imprezę sportową uatrakcyjnił występ grupy tanecznej z Łasku.Po zaciętej walce sukces odniosła ekipa z Łasku.Za miesiąc rewanż u naszych gości.
10 WYSTĘP GOSCINNY AMATORSKIEGO TEATRU DOROSŁYCH W I LO W SIERADZU
Dnia 29 października 2010r. Amatorski Teatr Dorosłych, który działa w naszej szkole gościł w I LO im. K. Jagiellończyka w Sieradzu z przedstawieniem "Prawdziwa historia brzydkiego kaczątka" Po spektaklu odbyła się debata z udziałem członków teatru, pani dyrektor, naszego gościa- kawalera Orderu Uśmiechu oraz przedstawicieli gospodarzy. Młodzież licealna dzieliła się wrażeniami ze spektaklu: mówiono o wzruszeniu, ogromnym ładunku emocjonalnym emanujacym z aktorów.Wnioskiem z debaty stało sie stwierdzenie jednej z uczennic: "Wszyscy jesteśmy tacy sami, choć tak pięknie się różnimy". Pan dyr. I LO podsumował, zapraszając grupę teatralną oraz gości z Ośrodka na następne spotkanie : "Takich madrych , dobrych i wzruszających chwil potrzeba nam więcej".
9 KONKURS "DZIEŃ JABŁKA I SADÓW"
Dnia 4 listopada uczniowie naszej placówki wzięli udział w konkursie "Dzień jabłka i sadów", który odbył się w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Juliana Tuwima w Stemplewie. Głównym celem była integracja młodzieży z różnych środowisk oraz propagowanie zdrowego, ekologicznego trybu życia poprzez aktywna formę spędzania wolnego czasu . Młodzież brała udział w licznych warsztatch i konkursch. Uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce w konkursie za najlepszą wykonaną wystawkę z jesiennych przetworów i prac o tematyce jesiennej
8 DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
Dnia 13 października 2010 roku odbyła się szkolna uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pani dyr. Iwona Górka przywitała zebranych gości i wraz z p. dyr. P. Iszczek nagrodziła wyróżnionych pracowników. Następnie odbyła sie część artystyczna pt.:" Rozmowy nauczycieli w pokoju nauczycielskim na wesoło"
Po części oficjalnej i artystycznej odbył się słodki poczęstunek w świetlicy internackiej"
7 MIĘDZYPOWIATOWY FESTIWAL DLA SOLISTÓW
Dnia 1 października odbył się Międzypowiatowy Festiwal Piosenki dla solistów"Daryjmy światu radośc". Nasza szkołę reprezentował Szymon Bolek.
W kategorii gimnazjum otrzymał II nagrodę -piękny rower.
6 WOJEWÓDZKI INTEGRACYJNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ
W dniu 30.09.2010r. odbył się w Uniejowie Wojewódzki Integracyjny Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych .W turnieju udział wzięły zespoły z Kutna , Łodzi,Łęczycy,Rąbienia, Gromadzic, Łasku, Czepowa,Sieradza. Nasz Ośrodek reprezentowała 7-osobowa ekipa.Rozgrywki odbywały się w 3 grupach.Organizatorzy zapewnili ciepły posiłek, napoje i słodki poczęstunek.Gwiazdą turnieju był aktor serialu ,,M jak miłość" - Robert Moskwa.Po zaciętych pojedynkach nasza drużyna zajęła 4 miejsce nagrodzone Pucharem oraz bardzo atrakcyjnymi nagrodami.Turniej zakończył mecz Przyjaciele Olimpiad kontra Drużyna Olimpiad.GRATULUJEMY!!!!
5 BIEGI PRZEŁAJOWE
W dniu 29 września 2010 r. odbyły się XIII biegi terenowe w Kamionaczu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy zdobyli w biegach przełajowych dwa pierwsze miejsca, dwa drugie miejsca, piąte i ósme miejsce.
4 V EUROPEJSKIE LETNIE IGRZYSKA OLIMPIAD SPECJALNYCH
W dniach od 18 do 24 września 2010 r. w warszawie odbyły się V Europejskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Uczennice z naszego Ośrodka zdobyły podczas zawodów Olimpiad specjalnych cenne medale. Dziewczęta wywalczyły złoty medal w tenisie w grze podwójnej oraz indywidualnie w grze pojedynczej dwa srebrne medale. Gratulujemy!
3 REGIONALNA IMPREZA INTEGRACYJNA " SPOTKANIE PRZYJACIÓŁ"
Grupa dzieci z DPS oraz uczniowie klasy pierwszej ZTA wraz z opiekunami i rodzicami w dniu 9 września br. uczestniczyli w Wieruszowie w Regionalnej Imprezie Integracyjnej pod hasłem "Spotkanie Przyjaciół". Pomimo deszczowej aury zmagaliśmy się biorąc udział w rożnych konkurencjach i konkursach sprawnościowych, manualnych i intelektualnych dla osób niepełnosprawnych. W trakcie konkurencji odbywały się popisy wokalno-muzyczne. Na scenie gościł Zespół "Siła Przebicia" z Ostrzeszowa oraz Zespół "Tolerancja" ze Świętochłowic" Te rokowe dźwięki nas porywały!
2 INTEGRACYJNY FESTIWAL SPORTOWY I INTEGRACYJNE BIEGI PRZEŁAJOWE
W dniach 02-04.09.2010 w Krakowie odbył się Integracyjny Festiwal Sportowy
i Integracyjne Biegi Przełajowe w Tarnowie. Z naszej placówki udział wzięło 15-stu uczniów. Uczniowie uzyskali bardzo dobre wyniki i zdobyli 3 złote, 3 srebrne i 3 brązowe medale startując w rożnych konkurencjach. GRATULUJEMY UCZNIOM I TRENEROM!1 ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2010/2011
Cała społeczność szkolna powitała w dniu 1 września odnowioną po remoncie szkołę, na terenie której odbywać się będą zajęcia dla nowo powstałego przedszkola. Po apelu uczniowie wraz z rodzicami udali się do klas na spotkania z wychowawcami.
Archiwum aktualności:
rok szkolny 2022/2023
rok szkolny 2021/2022
rok szkolny 2020/2021
rok szkolny 2019/2020
rok szkolny 2018/2019
rok szkolny 2017/2018
rok szkolny 2016/2017
rok szkolny 2015/2016
rok szkolny 2014/2015
rok szkolny 2013/2014
rok szkolny 2012/2013
rok szkolny 2011/2012
rok szkolny 2010/2011
rok szkolny 2009/2010
rok szkolny 2008/2009
rok szkolny 2007/2008
rok szkolny 2006/2007"Mów dziecku, że jest dobre, że może, że potrafi"

Janusz Korczak