Aktualności - rok szkolny 2009/2010

61 ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2009/2010
W dniu 25 czerwca br. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Pani dyrektor Iwona Górka podsumowała rok szkolny 2009/2010 i wszystkim życzyła udanych, bezpiecznych wakacji. Podczas uroczystości uczniowie kończący szkołę złożyli ślubowanie. Nie zabrakło również nagród, dyplomów i podziękowań dla uczniów, którzy wyróżnili się szczególnymi osiągnięciami. Na koniec obejrzeliśmy przedstawienie pt: " Opowieści z kuferka", które wprowadziło nas w wakacyjny nastrój.
60 REGIONALNY TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO
W dniu 23 czerwca 2010 r. na kortach tenisowych MOSiR w Sieradzu odbył się Reginalny Turnirj Tenisa Ziemnego Olimpiad Specjalnych. Startowało 12 zawodników z Sieradza i Kutna. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe i medale.
59 POWITANIE LATA
W dniu 22 czerwca 2010 roku przy obiekcie Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych "Dary Losu" odbyła się impreza integracyjna pod hasłem "Powitanie lata na sportowo". W imprezie uczestniczyli wychowankowie zespołów terapeutycznych, szkoły podstawowej, szkoły przysposabiającej do pracy, wczesne wspomaganie oraz dzieci z DPS w Sieradzu. Wspólne zabawy w krainach, tańcach oraz grillowaniu dostarczyły uczniom wielu wrażeń, przyjemności i zadowolenia. Podczas uroczystości zostały wręczone dyplomy zakończenia roku szkolnego 2009/2010.
58 DZIEŃ DZIECKA NA ŚWIETLICY
Dnia 07.06.2010r w świetlicy szkolnej została przeprowadzona impreza
integracyjna z okazji Dnia Dziecka. Na zabawę przybyli uczniowie zespołów terapeutycznych oraz wychowankowie internatu. Uczniowie mieli okazję uczestniczenia w zabawie tanecznej i konkursach. W trakcie spotkania przeprowadzona została rozmowa na temat praw dzieci. Dla wszystkich uczestników spotkania czekała słodka niespodzianka w postaci słodyczy i soków.
57 STRUMIANY
W dniu 7 czerwca 2010r. odbył się Piknik Integracyjny na Strumianach. Uczestnikami były dzieci i młodzież bioršca udział w zajęciach wczesnego wspomagania rozwoju oraz rewalidacyjno-wychowawczych, rodzice i nauczyciele (w sumie około 90 uczestników). Impreza została sfinansowana przez Starostę Sieradzkiego. Po przybyciu na miejsce czekało na nas wiele atrakcji :zabawy plastyczne i gry sportowe, zabawy na trampolinie, dmuchanej zjeżdżalni oraz tyle waty cukrowej, ile tylko mogły pomieścić małe brzuszki dzieci. Dzieci były zachwycone!!!
56 BEZPIECZNE WAKACJE
W dniu 15.06 br. w sali gimnastycznej SOSW w Sieradzu dla uczniów szkoły podstawowej i zespołów terapeutycznych odbyła się impreza integracyjna pod hasłem "Bezpieczne wakacje". Celem główmym imprezy było zachowanie bezpieczeństwa podczas wakacji oraz integracja uczniów. Uczniowie utrwalali zasady przechodzenia przez jezdnię, poznawali zagrażenia dnia codziennego
w różnych sytuacjach . Potrafili wybrać bezpieczne miejsca wkacyjnych przygód
i zabaw.
55 WIZERUNEK OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ W SPOŁECZENSTWIE - DEBATA
8 czerwca w Publicznym Gimnazjum Gminy Sieradz odbyła się debata, poświęcona wizerunkowi osoby niepełnosprawnej w społeczeństwie. Punktem wyjścia do rozmowy z młodzieżą gimnazjalną zaproszonych gości, wśród nich dyrekcji naszej szkoły, nauczycieli i rodziców, była prezentacja spektaklu "Prawdziwa historia Brzydkiego Kaczątka" w wykonaniu Amatorskiego Teatru Dorosłych MASAKRA, w skład którego wchodzą nauczyciele, rodzice i wychowankowie naszej szkoły. Uczniowie naszej placówki otrzymali na pamiątkę pięknie oprawioną pracę plastyczną, ale przede wszystkim moc uśmiechów, ciepłych słów i serdeczności ze strony społeczności szkolnej gimnazjum.
54 DZIEŃ DZIECKA W RUDZIE
W dniu 8 czerwca 2010r. w Ośrodku Rekreacyjno – Wypoczynkowym Sieradz-Męka odbył się Piknik Integracyjny z okazji Dnia Dziecka dla uczniów SOS-W oraz zaproszonych gości-uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Sieradzu. Hasło pikniku brzmiało ,,Kolorowo to cyrkowo” a jego główną atrakcją była zabawa z pedagogiem-instruktorem teatralnym Rafałem Mikołajewskim. Współorganizatorami pikniku byli: Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Osób Niepełnosprawnych ,,Ab Ovo”, Urząd Miasta Sieradz oraz Powiat Sieradz – Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Głównym celem imprezy była integracja dzieci i młodzieży niepełnosprawnych z pełnosprawnymi rówieśnikami poprzez wspólny udział w grach, zabawach i konkursach o charakterze artystycznym, sportowym i zręcznościowym.
53 II INTEGRACYJNY MITYNG W LEKKIEJ ATLETYCE
W dn.9.06.2010 r. odbył się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łasku II Integracyjny Mityng w Lekkiej Atletyce. W zawodach wzięły udział ekipy z Łodzi ,Rawy Mazowieckiej, Zduńskiej Woli, Łasku, Stemplewa, Sieradza. Nasz Ośrodek reprezentowało
5 zawodników, którzy rywalizowali o medale w biegach na 60 m, 100 m, 400 m i 800 m a także pchnięciu kulą, skoku w dal i rzucie piłeczką palantową. Organizatorzy zapewnili ciepły posiłek ,napoje, słodki poczęstunek. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe nagrody
i dyplomy.Łącznie nasza ekipa zdobyła 3 medale : 1 złoty,1 srebrny i 1 brązowy. GRATULUJEMY !!!
52 KONKURS POLONISTYCZNY
Dnia 27 maja 2010 r. odbył się XV Regionalny Konkurs z Języka Polskiego
w Wieluniu , tematem konkursu była problematyka Katynia na podstawie filmu Andrzeja Wajdy. Udział w konkursie brały uczennice naszej szkoły. W zmaganiach
z pięcioma innymi drużynami zajęliśmy pierwsze miejsce. Każdy uczestnik został wyróżniony pięknym dyplomem i drobnym upominkiem. Jako drużyna reprezentująca szkołę otrzymaliśmy nagrodę książkową "Post Mortem" Andrzeja Mularczyka.
51 DZIEŃ DZIECKA W BURZENINIE
27 maja 2010 r. po raz kolejny nauczyciele zajęć rewalidacyjno- wychowawczych zorganizowali piknik integracyjny z okazji Dnia Dziecka na stadionie GOSiR w Strumianach. Dzięki uprzejmości władz gminy Burzenin wspólnie bawiły się dzieci
i młodzież niepełnosprawna z terenu gminy, ich rodzice, opiekunowie, wychowankowie SOS-W w Sieradzu oraz dzieci z klas I-III Szkoły Podstawowej
w Burzeninie. Wszyscy wspaniale się bawili podczas zabaw przy muzyce.
50 DZIEŃ MATKI
W dniu 26 maja w sali gimnastycznej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki, podczas której uczniowie zespołów terapeutycznych zaprezentowali swoim mamom program artystyczny, śpiewali piosenki, deklamowali wiersze i wręczali laurki z życzeniami oraz niespodzianki przygotowane na zajęciach. Dla Mam i ich dzieci zorganizowano konkursy, zabawę i wspólny poczęstunek. Na zakończenie odbyła się dyskoteka.
49 SPARTAKIADA
W dniu 25 maja 2010 r. uczniowie z klas II,IV, V i VI brali udział w Spartakiadzie organizowanej przez TPD w sieradzu. Impreza odbyła się pod hasłem " Poznajemy naszych sąsiadów"a gościli nas uczniowie Szkoły Podstawowej w Kłocku. wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń oraz chętni do udziału w kolejnych wyprawach.
48 XXI PRZEGLĄD KULTURALNY
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Sieradzu od 21 lat jest organizatorem Przeglądu Kulturalnego "W Krainie Baśni, Pieśni i Tańca". W tym roku odbył się on 20 maja na deskach Teatru Miejskiego w Sieradzu pod hasłem: "Baśń, jakiej jeszcze nie było".
Głównymi celami imprezy było wspieranie oraz promowanie twórczości artystycznej dzieci
i młodzieży niepełnosprawnej umysłowo i fizycznie; zmiana wizerunku osoby upośledzonej; integrowanie osób w różnych wieku i pochodzących z różnych środowisk; wspieranie kreatywności dziecka niepełnosprawnego; zaspokojenie potrzeby sukcesu, akceptacji, integracji ze środowiskiem i rówieśnikami.
Uczestnikami przeglądu były dzieci i młodzież niepełnosprawna intelektualnie
i ruchowo z województwa łódzkiego. W tym roku w konkursowych zmaganiach wzięło udział 11 zespołów. Wszystkie zostały nagrodzone. Przegląd był współfinansowany ze środków Powiatu Sieradzkiego - Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Stowarzyszenie AB OVO.


47 REGIONALNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O MEMORIAŁ JANA SIERZCHAŁY
W dniu 19 maja 2010 r. na obiektach MOSiR w Sieradzu odbył się Regionalny Turniej Piłki Nożnej o Memoriał Jana Sierzchały . Miejsce I zajęła drużyna SOSW Sieradz reprezentująca Internat. Miejsce II zajęła drużyna ZSS z Warty, miejsce III zajęła drużyna ZSS ze Zduńskiej Woli, IV miejsce zajęła drużyna SOSW Sieradz reprezentująca nasz Ośrodek. Wszystkie drużyny otrzymały puchary i nagrody rzeczowe.
46 WIOSNA W PLENERZE - X PLENEROWY KONKURS PLASTYCZNY
Dnia 25 maja 2010 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w X Plenerowym Konkursie Plastycznym pt.: " Wiosna w plenerze' zorganizowanym przez ZSS
w Warcie. Pomimo deszczu i złej aury gorący nastrój imprezy rozgrzewał młodych artystów do twórczej pracy. Nasi uczniowie zostali wyróżnieni. GRATULUJEMY!
45 KRAJOZNAWCZA WYCIECZKA DO KOŁACINKA
Dnia 11 maja 2010 roku odbyła się wycieczka do parku jurajsko -botanicznego
w Kołacinku. Uczestniczyło w niej 18 uczniów wraz z opiekunami. Ten wspaniały park pozwolił nam przenieść się na chwilę wiele milionów lat wstecz, kiedy Ziemię zamieszkiwały dinozaury. W parku rozrywki mogliśmy obejrzeć ciekawe okazy naturalnych rozmiarów gadów prehistorycznych, wypocząć oraz dobrze się zabawić.
44 BLIŻEJ EUROPY
Dnia 7 maja 2010 roku odbyła się już po raz siódmy impreza integracyjna z okazji obchodów "DNIA EUROPY". Tym razem wybraliśmy się w podróż do: Hiszpanii, Rumunii, Włoch oraz Polski.
Po raz pierwszy w spotkaniu europejskim uczestniczyli uczniowie całej szkoły oraz zaproszeni goście z kl. I SP 10 w Sieradzu.
Uczestnicy imprezy uzyskali ciekawe informacje podane w formie prezentacji multimedialnych. Ponadto uczniowie skosztowali tradycyjną potrawę włoską - pizzę. Reprezentacje poszczególnych państw przygotowały narodowe tańce, które zaprezentowali ubrani w stroje ludowe konkurenci.
"Dzień Europy' był imprezą łączącą w sobie elementy edukacji z zabawą.
43 EUROPEJSKI DZIEŃ GODNOŚCI OSÓB UPOŚLEDZONYCH UMYSŁOWO
Dnia 5 maja 2010 roku nasza placówka uczestniczyła w obchodach Europejskiego Dnia Godności Osób Upośledzonych Umysłowo. Celem przewodnim było integrowanie środowisk osób niepełnosprawnych, ukazywanie ich problemów, tworzenie warunków umożliwiających odnoszenie sukcesów przez osoby głębiej upośledzone umysłowo. Imprezę rozpoczął przemarsz uczniów SOSW wraz opiekunami , nauczycielami, rodzicami
i zaproszonymi gośćmi ulicami Sieradza. Podczas obchodów na placu wojewódzki wręczono i odczytano władzom miasta petycję dotyczącą przełamywania barier w stosunku do niepełnosprawnych. Następnie na terenie Gimnazjum nr 2 odbył się Lokalny Dzień Treningu Aktywności Motorycznej.
42 MISTRZOSTWA BOCCI OLIMPIAD SPECJALNYCH
W dniu 4 maja 2010 r. odbyły sie w Zespole Szkół Specjalnych w Zduńskiej Woli Mistrzostwa Bocce. W zawodach więły udział ekipy z Łasku, Bełchatowa, Gromadzic, Zduńskiej Woli i Sieradza. Nasz Ośrodek reprezentowało 3 zawodników, którzy rozegrali macze w 2 kategoriach wiekowych. Organizatorzy zapewnili wyżywienie , atrakcyjne nagrody, dyplomy i medale. Honorowy patronat nad turniejem objął Starosta Zduńskowolski. Po zaciętych pojedynkach nasza zawodniczka zajęła II miejsce w kategorii dziewcząt starszych. Gratulujemy!
41 KONKURS BIBLIJNY
Dnia 30 kwietnia 2010 roku odbyła się już VII edycja konkursu wiedzy biblijnej. Tradycyjnie gościliśmy drużyny z Warty, Wielunia, Wieruszowa a po raz pierwszy
z Łasku oraz przedstawiciela Katolickiego Stowarzyszenia CIVITAS CHRISTIANA, które patronuje naszemu konkursowi. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem: "W liturgii roku kościelnego Jezus Chrystus jednoczy nas ze sobą". Uczestnicy otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody.

40 REGIONALNY TURNIEJ PIŁKI KOSZYKOWEJ OLIMPIAD SPECJALNYCH
Został rozegrany 21.04.2010 r. w hali sportowej MOSiR w Sieradzu . W zawodach wzięło udział 48 zawodników z sześciu sekcji Olimpiad Specjalnych z terenu województwa łódzkiego (8 zawodników z sekcji Olimpiad Specjalnych z DPS Rąbień, 8 zawodników z sekcji Olimpiad Specjalnych "Spartakus"z Sieradza, 8 zawodników z sekcji Olimpiad Specjalnych "Olimpijczyk" ze Zduńskiej Woli oraz po 8 zawodników z SOSW z Kutna, Łodzi i Gromadzic.Był to turniej o randze regionalnej. Odbył się systemem każdy z każdym w dwóch grupach sprawnościowych na podstawie rozegranych gier obserwowanych. Kazda drużyna rozegrała dwa spotkania obserwowane. Organizatorzy zapewnili bezpłatne uczestnictwo, wyżywienie, napoje uczestniczacym ekipom.
39 TURNUS REHABILITACYJNY -JAROSŁAWIEC 2010'
W dniach od 10 do 23 kwietnia byliśmy, po raz kolejny, uczestnikami
turnusu rehabilitacyjnego w Jarosławcu. Te wyjazdy to już tradycja.
Ośrodek Panorama Morska zapewnia doskonałe warunki do rehabilitacji,
zabawy oraz wypoczynku. Placówka jest wspaniale położona, bardzo dobrze
utrzymana, oferuje doskonałe wyżywienie, możliwości zajęć na placu zabaw
oraz gwarantuje dużo dobrej rozrywki dla dzieci i młodzieży. Można do
woli korzystać również z boisk oraz sprzętu sportowego. Wielodniowa
żałoba narodowa trochę ograniczyła nam korzystanie z zaproponowanych
imprez i rozrywek. Najważniejsze jednak, że mogliśmy bez ograniczeń
korzystać z nadmorskich spacerów,zabiegów rehabilitacyjnych, mieliśmy
również dobrą pogodę.Wróciliśmy wypoczęci, nabraliśmy sił do dalszej
pracy i nauki oraz poprawiliśmy stan zdrowia.
38 KONKURS PLASTYCZNY
W dniu 19 kwietnia został rozstrzygniety konkurs plastyczny
"Najpiękniejsza pisanka", którego organizatorem byli nauczyciele
świetlicy. Uczniowie chętnie brali udział wykonując prace różnymi
technikami plastycznymi, m.in. wykorzystując farby, pastele.
Spośród zebranych prac wyłoniono zwyciezców:
I miejsce zajęła praca Weroniki Zawadzkiej,II miejsce Magdy Szymczak,
natomiast III Natalii Dobrzyńskiej. Zwyciezcy zostali nagrodzeni
drobnymi upominkami w postaci przyborów szkolnych i słodyczy.
Serdecznie Gratulujemy!
37 TYDZIEŃ EUROPEJSKI - NIEMCY
W dniach 22 - 26 marca 2010 roku w szkole obchodziliśmy Tydzień
Europejski pod hasłem "Nasi sąsiedzi zza Odry". Była to II edycja
wznowionego Programu Europejskiego realizowanego w ramach zajęć
dydaktycznych. Uczniowie mieli okazję do bliższego poznania kultury,
tradycji oraz atrakcji turystyczno - krajoznawczych Niemiec.
36 RAMBIT WIELKANOCNY
Nauczyciele z zespołu terapeutycznego w dniu 30 marca 2010 roku zorganizowali dla uczniów zespołów terapeutycznych oraz klas I-VI rambit wielkanocny. Celem rambitu było utrwalenie i przybliżenie tradycji i zwyczajów wielkanocnych. Uczniowie angażowali się w konkursy, quizy oraz zabawy wielkanocne.
35 IX KONKURS HISTORYCZNY
W dniu 29 marca 2010 roku odbył się IX Konkurs Historyczny ( z elementami wiedzy o społeczeństwie "Szlakami przeszłości 2010"). W konkursie wzięły udział zespoły z następujacych szkół: Zespół Szkół Specjalnych w Warcie, Zespół Szkół Specjalnych w Wieluniu, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zgierzu oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sieradzu. Konkurs przebiegał według ustalonego regulaminu.Drużyny zostały zapoznane z zasadami rywalizacji. Wszyscy uczestnicy konkursu byli laureatami i zostali nagrodzeni.
34 POWITANIE WIOSNY
Cała społeczność szkolna uczestniczyła w powitaniu wiosny, które odbyło się na sali gimnastycznej w dniu 19 marca br. Uczniowie uczestniczyli w rozgrywkach sportowych oraz konkursach.
33 REGIONALNY TURNIEJ HOKEJA HALOWEGO
W dniu 17 marca 2010 r. w sali sportowej SP nr 9 w Sieradzu odbył się Regionalny Turniej Hokeja Halowego .Startowało 5 zespołów: z Kutna, Łasku, Zduńskiej Woli i dwie drużyny z Sieradza. Łącznie ponad 45 zawodników.Rywalizacja sportowa toczyła się w dwóch grupach sprawnościowych. W grupie niebieskiej Sieradz I pokonał Łask 7:5. W grupie zielonej Kutno wygrało 2:0 z Sieradzem II i &:3 ze Zduńską Wolą a Zduńska wola wygrała 3:0 z Sieradzem II.
32 KIM JEST NASZ GOŚĆ?
W ramach programu "Lubisz wiersze i bajeczki...", w dniu 18 marca br. odbyło się spotkanie z cyklu "Kim jest nasz gość?" Uczniowie poznali pracę krawcowej oraz zapoznali się z przedmiotami potrzebnymi do wykonywania tego zawodu.
31 REGIONALNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO - WIELUŃ 2010
W dniu 10.03.2010 r. odbył się w Wieluniu Regionalny Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych. Nasz Ośrodek reprezentowało 5 zawodników, którzy walczyli o medale w 3 kategoriach sprawnościowych. Po zaciętych pojedynkach zdobyliśmy: 1 złoty medal , 2 srebrne medale i 1 brąz.Atrakcją zawodów był pokaz formacji tanecznej Lila Dance i Szkoły Tańca. Zawodnicy otrzymali medale i pamiątkowe nagrody.GRATULUJEMY !!!
30 WYCIECZKA DO KINA
Grupa uczniów Ośrodka w dniu 9 marca 2010 r. uczestniczyła w wyjeździe do łódzkiego kina trójwymiarowego "IMAX". Obejrzała film "Alicja w krainie czarów".
29 UROCZYSTY APEL Z OKAZJI DNIA KOBIET
Niech każdy się dowie że dzisiaj DZIEŃ KOBIET! Z tej okazji na uroczystym apelu przedstawiciele płci męskiej złożyli na ręce Pani Dyrektor życzenia i kwiaty oraz cukierki dla wszystkich koleżanek. Dziękujemy za pamięć!
28 BAL KARNAWAŁOWY DLA UCZNIÓW OBJĘTYCH ZAJĘCIAMI REWALIDACYJNYMI
4 lutego 2010 roku odbył sie 4 bal karnawałowy w Domu Pomocy Społecznej w Sieradzu, gdzie prowadzone są zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze dla dzieci głęboko upośledzonych. W zabawie uczestniczyli wychowankowie, nauczyciele i wolontariusze przebrani w kolorowe, bajkowe stroje.Na balu można było spotkac piratów, pieski, pająka, wróżki, diabła, księżniczki, pszczółkę, clowna i muchomorka. Wszyscy bawili sie i tańczyli przy wesołych dźwiękach muzyki. W przerwie dzieci wraz z opiekunami odpoczywały popijając soczki, herbatkę, kawkę i zajadając pyszne słodkości, kanapeczki i sałatki. Kolejny bal możemy zaliczy do bardzo udanych!
27 LUBISZ WIERSZE I BAJECZKI...
Dnia 9.02.10 odbyło się drugie spotkanie z cyklu "kim jest nasz gość?". Uczniowie zespołów terapeutycznych poznali prace szewca oraz jego narzedzia pracy. Na zakończenie spotkania zaproszony gośc przeczytał "O szewcu Kirbulu".
26 BEZPIECZNY W SZKOLE W DOMU I NA ULICY
Odbyło się dnai 3.02.10 pierwzse spotkanie w ramach realizacji tego programu. Celem spotkania było kształtowanie postaw i zachowań umożliwiajcych uczniom unikanie zagrożeń związanych z kontaktami z nieznajomymi. Panie prowadzace zajęcia zapoznały uczniów z opowiadaniem, na podstawie którego odegrały scenki dramowe.
25 LIRYKA W POEZJI
Z okazji walentynek na świetlicy internackiej odbyło się w dniu 9 lutego spotkanie, podczas którego nauczyciele deklamowali wiersze miłosne i śpiewali piosenki o miłości.Podczas imprezy panowała ciepł i nastrojowa atmosfera.
24 KONKURS MATEMATYCZNO- PRZYRODNICZY
W dniu 8 lutego br. odbył się pierwszy konkurs matematycno- przyrodniczy. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie klas gimnazjalnych. Każda z klas zdobywała punkty. Najwięcej poprawnych odpowiedzi udzieliła klasa I gimnazjum zdobywając pierwsze miejsce.Gratulujemy!
23 SPOTKANIE Z POLICJANTKAMI
W dniu 8 lutego br. odbyło się na sali gimnastycznej spotkanie z paniami policjantkami. W spotkaniu uczestniczyła cała społecznośc szkolna . Tematem były bezpieczne ferie zimowe.
22 LUBISZ WIERSZE I BAJECZKI...
27 stycznia odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu "Kim jest nasz gość?" w ramach realizacji programu "Lubisz wiersze i bajeczki...". Uczniowie zespołów terapeutycznych odgadywali zawód gościa na podstawie rekwizytów. Lekarz weterynarii- którym był gość- opowiadała o swoim zawodzie oraz ciekawostkach w swojej pracy. Na zakończenie przeczytała wiersz J. Brzechwy "Ręce i nogi".
21 KONKURS PLASTYCZNY NA ŚWETLICY
Dnia 01.02.2010r. w świetlicy szkolnej został rozstrzygnięty konkurs
plastyczny "Szanujmy siebie i innych".
Uczniowie chętnie wykonywali prace w różnych technikach artystycznych.
Spośród zebranych prac wyłoniono zwycięzców, są nimi: Natalia
Dobrzyńska, Marcin Czerw, Angelika Golas, Klaudia Szymczak i Agata
Kaczmarek. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni słodyczami.
20 TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO
W dniu 28.01.2010 r w Zduńskiej Woli odbył się Turniej Tenisa Stołowego.Nasza Ośrodek reprezentowało 6 zawodników. Po zaciętych meczach i rozgrywkach uzyskaliśmy kolejno I II i III miejsca. Dawid Wasilewski i Marcin Łuczak awansowali do rozgrywek na szczeblu wojewódzkim.GRATULUJEMY !!!
19 KARNAWAŁ NA ŚWIETLICY SZKOLNEJ
Na świetlicy szkolnej zorganizowano 25 stycznia zabawę karnawałową. Podczas imprezy przeprowadzono konkursy z nagrodami.
18 OBCHODY XIII DNIA JUDAIZMU
Dnia 20 stycznia 2010 r. klasy I-VI uczestniczyły w sieradzkich obchodach XIII Dnia Judaizmu. Obejrzano w Teatrze Miejskim seanse filmowe "Dzieci Ireny Sendlerowej"oraz "Historia Kowalskich". Uczniowie uczestniczyli także w uroczystym odsłonięciu tablicy memorialnej.
17 JAK TO DAWNIEJ W SZKOLE BYWAŁO...
Spotkanie zorganizowano 22 stycznia. Wzięli w nim udział uczniowie zespołów terapeutycznych.Celem tych zajęć było pokazanie uczniom dawnej szkoły. Przybliżyła to prezentacja multimedialna przygotowana przez nauczycieli oraz ciekawe eksponaty dawnych podręczników, liczydeł, piór, kałamarzy.Była to ciekawa lekcja historii.
16 BAL KARNAWAŁOWY
Odbył się dnia 20 stycznia 2010 r. na sali gimnastycznej. Uczestniczyli w nim uczniowie zespołów terapeutycznych. Podczas balu przeprowadzono konkursy z nagrodami. Niektórzy wystąpili w strojach karnawałowych. Nie zabrakło dobrej zabawy i słodkiego poczestunku.
15 NAUCZYCIELE-DZIECIOM
Dnia 15 stycznia nauczyciele naszej placówki przygotowali dla uczniów w ramach programu "Lubisz wiersze i bajeczki..."inscenizację wierszy, tym razem J. Brzechwy. Każdej inscenizacji wiersza towarzyszyła ciekawa choreografia i nowatorska deklamacja. Odbiór tej formy przez uczniów wywołał wśród widowni wiele radości i gromkie brawa. Na spotkaniu obecni byli również zaproszeni uczniowie klasy drugiej SP nr 4 w Sieradzu, którzy przedstawili inscenizację wiersza "Na straganie".
14 KOLĘDOWANIE
18 grudnia 2009 roku o godz. 11.40 członkowie szkolnego koła teatralnego zaprezentowali społeczności naszej placówki przedstawienie pod tytułem "Baśń o najpiękniejszej choince". Organizatorami byli nauczyciele naszej placówki. Następnie odbyło się wspólne kolędowanie, przygotowane w formie prezentacji multimedialnej. W uroczystości wzięli udział również uczniowie Gimnazjum nr 3.
13 WIGILIA INTERNACKA
W nastrojowej scenerii 16 grudnia społeczność internacka oraz zaproszeni nauczyciele emeryci, dyrekcja SOSW uczestniczyli w uroczystej Wigilii połączonej z z występami uczniów. Wszyscy złożyli sobie na wzajem życzenia świąteczne po czym zasiedli do wspólnej wieczerzy.
12 MISTRZOSTWA W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ
Odbyły się 2 grudnia i zostały zorganizowane przez PTSS "Sprawni Razem" Oddział Terenowy oraz przez SOSW w Sieradzu. W mistrzostwach wystartowało 6 zespołów z terenu woj. łódzkiego. Dwie drożyny naszego Ośrodka reprezentowały szkołę i internat. Łącznie w zawodach brało udział 50 zawodników z Sieradza, Warty, Zduńskiej Woli, Wielunia i Kutna.Drużyny rywalizowały każdy z każdym oraz systemem pucharowym. Pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Zduńskiej Woli, pokonując w finale drużynę z Wielunia 6:2. Drużyna reprezentująca naszą szkołę zajęła III miejsce.Piąte miejsce zajęła drużyna z Warty pokonując Kutno 1:0 po rzutach karnych. Gratulujemy!
11 MIKOŁAJKOWY RAMBIT
W dniu 2 grudnia 2009 r.odbył się rambit, którego uczestnikami byli uczniowie zespołów terapeutycznych SP i Gimnazjum, oraz uczniowie klas I-IV. Uczniowie brali udział w róznych konkurencjach. Wszyscy swietnie się bawiliśmy, wspólnie wykonaliśmy ciekawe ozdoby świateczne. Każdy z uczestników został nagrodzony słodkim upominkiem.Organizatorzy rambitu podarowali każdej klasie prezent- niespodziankę. Dziękujemy za miłe spotkanie i zapraszamy na kolejne!
10 TYDZIEŃ EUROPEJSKI
W dniach 23-27 listopada 2009 roku w naszej szkole realizowane były zadania i cele przewidziane w programie tygodnia europejskiego.Uczniowie mieli możliwość pozna bliżej tradycje, zwyczaje i kulturę Włoch.
9 KAMIONACZ
24 września 2009 odbyły się coroczne biegi przełajowe. Nasza szkołę reprezentowali uczniowie , którzy zdobyli 1 miejsca w biegu na 1000 m, 800m i 600m. Uczeń SPZ zdobył 1 miejsca w biegu dla SPZ. Gratulujemy!
8 OTRZĘSINY
Pełne wrażeń i humoru otrzęsiny klas pierwszych naszej szkoły odbyły sie 26 listopada na sali gimnastycznej. Każdy z uczestników miał wykonać wiele zadań, uczestniczyc w konkurencjach sportowych oraz udzielic rzeczowych odpowiedzi na pytania dotyczace szkoły. Wiele emocji dostarczyły konkurencje: picie mleka, miauczenie, jedzenie kisielu widelcem, taniec z balonem, dojenie krowy. Uczniowie bawili się wspaniale!
7 WIECZÓR ANDRZEJKOWY
Dnia 26 listopada 2009 r. uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w zabawie andrzejkowej połączonej z wróżbami, natomiast dla uczniów gimnazjum zorganizowana została dyskoteka andrzejkowa.
6 NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Dnia 13 października cała społeczność szkolna uczestniczyła w apelu poświęconym rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę po 123 latach zaborów. Była to dla wszystkich lekcja patriotyzmu.Uczniowie naszej szkoły przygotowali wystep artystyczny połączony z prezentacja multimedialną. Uroczystość uświetniły pieśni patriotyczne śpiewane przez uczniów.
5 NASZ OŚRODEK UCZESTNICZY W PROGRAMIE COMENIUS
W ramach programu COMENIUS "Uczenie się przez całe życie w terminie 14-18.10.2009 r. odbyła się we Włoszech, w mieście Tradate - wizyta przygotowawcza przedstawicieli czterech państw: Włoch, Hiszpanii, Rumunii oraz Polski.
W trakcie tego spotkania opracowywano projekt programu współpracy nt.: "Obywatel wczoraj, dzisiaj, jutro". Jeśli Agencja Narodowa "Comeniusa" zatwierdzi projekt a Nasz Ośrodek otrzyma środki finansowe odbędzie się kolejny etap realizacji tego projektu od września 2010 do czerwca 2012

4 KONKURS WARCABOWY
Odbył się 20 pażdziernika. startowało10 zawodników. Pierwsze miejsce (odtwarzacz MP3) zdobył Mateusz Puterko, drugie miejsce(telefon komórkowy) wywalczył Aleksander Pętal, natomiast trzecie miejsce zdobył Paweł Muca.Gratulujemy!
3 DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
Dnia 13 października podczas uroczystego apelu z okazji Dnia Nauczyciela cała społeczność szkolna pożegnała naszego ucznia i kolegę, który zmarł tragicznie."Wszystko na świecie jest ze sobą w niepojęty sposób połączone, a życie każdego z nas ma głębokie, tajemne znaczenie."
2 LETNIE IGRZYSKA OLIMPIAD SPECJALNYCH W KIELCACH
W dniach 2.07-5.07.2009r. odbyły się IX Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych Kielce 2009.Naszą szkole reprezentowało 6 zawodników ,którzy rywalizowali w lekkiej atletyce i tenisie ziemnym.Zdobyli łącznie 8 medali.Imprezę uświetnił występ Andrzeja Piasecznego i szereg atrakcji z nagrodami.
1 ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2009/2010
Dnia 1 września 2009 r.cała społeczność szkolna naszej placówki wraz z rodzicami i nauczycielami rozpoczęła Nowy Rok Szkolny uroczystym apelem i spotkaniem w klasach.
Archiwum aktualności:
rok szkolny 2022/2023
rok szkolny 2021/2022
rok szkolny 2020/2021
rok szkolny 2019/2020
rok szkolny 2018/2019
rok szkolny 2017/2018
rok szkolny 2016/2017
rok szkolny 2015/2016
rok szkolny 2014/2015
rok szkolny 2013/2014
rok szkolny 2012/2013
rok szkolny 2011/2012
rok szkolny 2010/2011
rok szkolny 2009/2010
rok szkolny 2008/2009
rok szkolny 2007/2008
rok szkolny 2006/2007"Mów dziecku, że jest dobre, że może, że potrafi"

Janusz Korczak