Beata Kubiś-Knop
Kategoria:

Zawsze jest dobry czas na lody, zwłaszcza, gdy na dworze coraz cieplej.
Zachęcam do zabawy logopedycznej " Gimnastyka buzi i języka z lodami" 

kliknij w obrazek

 

Beata Kubiś-Knop
Kategoria:

Wskazówki dla rodziców i nauczycieli, w jaki sposób wspierać rozwój mowy dziecka z przykładowymi interaktywnymi zabawami logopedycznymi. 

Proszę kliknąć w obrazek...

1log

Super User
Kategoria:

Ćwiczenia i zabawy logopedyczne to nieodłączny element terapii logopedycznej oraz profilaktyki logopedycznej. Ich zadaniem jest usprawnianie aparatu mowy, nauka prawidłowego toru i sposobu oddychania, rozwój percepcji słuchowej oraz fonacji i ćwiczenia rozumienia. Dobrze, by te ćwiczenia były elementem zabawy i formą wspólnego spędzania czasu.

cały artykuł

Super User
Kategoria:

Aby nasze dzieci pięknie mówiły i komunikowały się z nami musimy im w tym pomóc i zwrócić uwagę na kilka prostych zasad. Powinniśmy poświęcić im również kilka chwil na ćwiczenia i zabawy logopedyczne. Najważniejsze o czym trzeba pamiętać, to fakt, że mowa nie jest wyizolowaną umiejętnością w rozwoju dziecka, tylko doskonali się i rozwija równolegle z innymi sprawnościami. Dla mowy istotne są takiej funkcje jak: słuch, poziom rozwoju poznawczego, rozumienie, sprawność motoryczna w zakresie dużej i małej motoryki, umiejętność prawidłowego jedzenia i sposób oddychania.

cały artykuł