Biblioteka to dobre miejsce dla młodego człowieka”

KTO jest najważniejszy w bibliotece?

Bez obecności KOGO - każda, nawet najlepiej wyposażona biblioteka jest martwa?

Czytelnik- to w bibliotece osoba najważniejsza!

Nauczyciel bibliotekarz:

W roku szkolnym 2019/2020  naszą bibliotekę prowadzi: mgr Danuta Piekarczyk - Cola

Biblioteka zaprasza w następujących godzinach:

poniedziałek 8:45 -12:45

wtorek 9:45 – 11:45

środa 10:45- 12:45

czwartek 7:55 – 8:00, 9:00 - 10:50, 12:30 - 13:35

piątek 8:50 – 9:00; 9:45 – 13:35

Księgozbiór biblioteki wpisany jest do komputerowej bazy danych. Jego ewidencjonowanie i udostępnianie odbywa się w bibliotecznym programie komputerowym MOLNET+, który zainstalowany jest „w chmurze”, co bardzo ułatwia pracę i dostęp do bazy i katalogów z każdego komputera.

Biblioteka jest interdyscyplinarną pracownią szkolną służącą realizacji potrzeb i zainteresowań uczniów, zadań dydaktyczno-wychowawczych szkoły, doskonaleniu warsztatu pracy nauczycieli, popularyzowaniu wiedzy, gromadzeniu informacji i różnorodnych wydawnictw jak i literatury fachowej oraz materiałów edukacyjnych niezbędnych do realizacji zadań statutowych szkoły. Biblioteka wspomaga uczniów w przygotowaniu do życia w społeczeństwie informacyjnym, przygotowuje ich do samokształcenia i świadomego wyszukiwania, selekcjonowania i wykorzystywania informacji z różnych źródeł.

W wypożyczalni księgozbiór rozmieszczony jest działowo wg. Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej a  w obrębie działów – alfabetycznie.

W bibliotece,  uczniowie mają do dyspozycji nie tylko księgozbiór podręczny,  ale również Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej - stanowiska komputerowe, przyłączone do sieci Internetowej, a także urządzenie wielofunkcyjne (skaner, ksero), tablica interaktywna.

W ramach edukacji czytelniczej i medialnej uczniowie są zapraszani do biblioteki na zajęcia biblioteczne i imprezy czytelnicze.

Biblioteka to niezwykle ważne centrum informacji szkoły. Bardzo chcemy, by  była ona  przyjazna dla uczniów, nauczycieli oraz wszystkich pracowników szkoły.